Koronavirüs Haberleri 23 Ekim 2020, Son Gelişmeler

İzmir'de 'sahte içki'den 2 ölüm daha

İzmir'de, sahte içki içtikten sonra fenalaştıkları öne sürülen 2 kişi, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. 2 kişinin ölümünün ardından kentte sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 30'a yükseldi.

Danimarka Covid-19 vaka sayısındaki yüksek artış nedeniyle ek tedbirler açıkladı

Yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 859 kişiyle günlük en yüksek vaka sayısının açıklandığı Danimarka’da, hükümet ek önlemler açıkladı.

ABD'li astronot, başkanlık seçimleri için uzaydan oy kullandı

Amerikalı astronot Kate Rubins, ABD'de 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri için Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan oy kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berlin'deki cami baskınına kınama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı twitter'dan Berlin'deki cami baskını hakkında paylaşımda bulundu. Erdoğan paylaşımında, "İnanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Vergi borcu yapılandırması maddesi komisyonda kabul edildi

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23 Ekim 2020 corona virüs tablosu: 74 can kaybı, 2 bin 165 yeni hasta sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 23 Ekim 2020 günlük corona virüs tablosunu açıkladı.

MEB'den özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerde yüz yüze eğitim açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: MEB, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz'de tatbikat iptaline yönelik açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Akar, Türkiye ve Yunanistan'ın tatbikat iptaline yönelik açıklama yaptı. Akar, ''NATO toplantısında teklifi ortaya koyduk, Genel Sekreter ve Yunan mevkidaşımız olumlu yaklaştı. Arkadaşlarımız konu üzerinde çalışıyor, önümüzdeki günlerde işlemleri tamamlamalarını bekliyoruz" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca konuşuyor

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenliyor.

Meclis Başkanı Şentop: AYM'nin kararları bağlayıcıdır

TBMM Başkanı Şentop, AYM'nin Enis Berberoğlu kararına yönelik, ''İhlal kararı verdi. AYM'nin kararları bağlayıcıdır. Kesin hükmü kaldırmaz. Karara muhatapları ve ilgili mahkemenin uyması gerekir'' dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Meclis Başkanı Şentop NTV'de

SON DAKİKA HABERİ: Meclis Başkanı Mustafa Şentop NTV'de Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtlıyor...

Temaslı vakaların yüzde 70'i aile içi bulaştan kaynaklanıyor

İstanbul, yeniden salgının merkezi haline geldi. Son değerlendirmelere göre de her 100 corona virüs hastasının 40'ı İstanbul'da bulunuyor. Filyasyon ekiplerine göre temaslı vakaların yüzde 70'i aile içi bulaştan kaynaklanıyor. Çünkü kişi dışarıdaki mekanı tehlikeli buluyor ama aile ziyaretinde kendini güvende sanıyor.

Avrupa ve İngiltere’deki vaka sayısı endişe verici bir hızda artıyor

Avrupa’nın birçok ülkesinde yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ikinci dalga yaşanmaya başladı. Bu kapsamda , İngiltere, Fransa, Belçika, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde yaz aylarında askıya alınan kısıtlama önlemlerini yeniden başlatıldı.  Bununla birlikte, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), AB üyeleri ve İngiltere’deki virüs bulaşma hızının, ilk dalgaya kıyasla çok ciddi bir seviyeye ulaştığını açıkladı. 

SON DAKİKA HABERİ: Doğu Akdeniz'de tatbikat iptali

SON DAKİKA HABERİ: NATO, ''Türkiye-Yunanistan gelecek haftaki tatbikatları iptal etti'' açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA HABERİ: Trump, Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkardı

SON DAKİKA HABERİ: ABD Başkanı Donald Trump, Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarma kararını imzaladığını Kongre'ye bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'daki havai fişek fabrikasında istenen cezalar belli oldu

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin hazırlanan iddianamede, 7 şüpheli hakkında 22 yıl 6'şar ay hapis cezası istendi.

Namibya kıyılarında binlerce fok öldü

Güney Afrika ülkelerinden Namibya, Walvis Koyu kıyılarına binlerce ölü fok yavrusu vurdu. Ölen yavruların sayısının 5 binden fazla olduğu hatta 12 bini bulabileceği tahmin ediliyor. Yavruların ölüm nedeni bilinmiyor. Olası nedenlerden birisi, bölgede fokların yiyeceklerinin tükenmesi. Zehirlenme veya hastalık ihtimali üzerinde de duruluyor.

Vergi borçları yeniden yapılandırılacak

Borç yapılandırmanın ayrıntıları belli oldu. Vergi, SGK, KYK borcu ile trafik ve köprü cezalarına 18 ay taksitle yapılandırma hakkı tanınacak. Borçlarda ilk ödeme 2021 Şubat ayında yapılacak. TÜSİAV Vergi Platformu Başkanı Serkan Kundakçı NTV canlı yayınında borç yapılandırmasına dair soruları yanıtladı.

Bakan Albayrak açıkladı: 5000 kişi atanacak

Bakan Albayrak, "Bakanlığımız bünyesinde 2000, kurum içi özel sınavımızla 3000 kadroya atama yapacağız. Yarından itibaren yıl sonuna kadar tedricen alım ilanlarına çıkacağız. Bizi buraya getiren sabır ve istikrarımız; daha ileriye götürecek olan ise nitelikli insan kaynağımız olacaktır" dedi.

ABD’de çift başlı yılan bulundu

ABD’nin Florida eyaletinde doğada oldukça nadir rastlanan çift başlık bir yılan bulundu.  Söz konusu yılan bölgede telaş yaratırken, uzmanlar hayvanın zehirsiz bir türe ait olduğunu ve endişelenecek bir durum olmadığını açıkladı.

SON DAKİKA HABERİ: Mahkemeden Enis Berberoğlu kararı

SON DAKİKA HABERİ: Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanmasına yer olmadığı kararına yönelik itiraz, üst mahkemece "karar verilmesine yer olmadığı" hükmüyle reddedildi.

SON DAKİKA HABERİ: Almanya'daki camiye polis baskına Ankara'dan tepki

Berlin’de Mevlana Cami'ne yapılan polis baskınına Ankara'dan tepki var. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan kınama mesajları geldi.

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanlığından yüz yüze eğitim açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Yüz yüze eğitimde 3. aşama 2 Kasım'da başlıyor. Açıklama Milli Eğitim Bakanlığından geliyor. Resmi ve özel; ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Kariye Camii'nin ibadete açılmasına bir hafta kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 30 Ekim'de kılınacak Cuma namazı ile 75 yıl sonra ibadete açılacak Kariye Camii'nde son hazırlıklar yapılıyor.

Eski BM Kıbrıs özel temsilcisi Alvaro De Soto NTV'de

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yeni bir dönem başladı. Birlemiş Milletler ise adada tarafları biraraya getirmek için zemin yokluyor. Böyle bir süreçte Doğu Akdeniz'deki sondaj gerginliği de sürüyor. Tüm bu gelişmeleri, bir dönem Kıbrıs için çok önemli olan bir isim, BM'nin Eski Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro De Soto ile konuştuk. NTV Ekibinden Deniz Kilislioğlu, eski özel temsilciye "Annan Planı kabul edilmiş olsaydı, bugün Doğu Akdeniz'de bu kriz yaşanır mı?" diye sordu. De Soto ile dünü ve bugünü konuştu.

Kabe'de 7 ay sonra ilk cuma namazı kılındı

Suudi Arabistan'da korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Mekke'de Mescid-i Haram'da 7 ay sonra ilk cuma namazı kılındı.

Azerbaycan 13 köyü daha işgalden kurtardı

Azerbaycan ordusu, 13 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı.

Azerbaycan ordusu, 13 köyü daha işgalden kurtardı

Azerbaycan ordusu, 13 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı

İmmün plazma tedavisi, corona virüs hastalarının ağır hastalık ve ölüm riskini azaltmıyor

Yeni tip corona virüs pandemisi nedeniyle dünya genelinde ölü sayısı 1 milyonu aşarken, sağlık çalışanları ölümcül hastalığa durdurmak için imkanları dahilinde bulunan her tedaviyi deneyerek, henüz bir aşının bulunmadığı hastalığa karşı amansız bir mücadele veriyor. Hastalığa karşı umut olduğu düşünülen immün plazma tedavisi ise salgının başladığından bu yana bilim insanları arasında tartışma konusu olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan geniş kapsamlı son araştırmada, Covid-19'dan iyileşen hastaların kanındaki antikorla yapılan uygulamanın, Covid-19 nedeniyle ağır hastalanma ya da ölüm riskini azalttığına ilişkin bir sonuca ulaşamadığı belirtildi.

Adana'da termometreler 45 dereceyi gösterdi

Yaz mevsiminde yüksek sıcaklıkların etkisini gösterdiği Adana’da ekim ayının sonları olmasına rağmen yazdan kalma günler yaşanıyor. Kentte hava sıcaklığı gölgede 36 derece olarak ölçülürken güneş altındaki termometreler 45 dereceyi gösterdi. Sıcak havadan bunalan vatandaşlar parklardaki ağaç gölgelerinde dinlenip serinlemeye çalıştı.

Otostop yapan cinayet zanlısı sivil polis aracına bindi

Konya'da Suriye uyruklu Vail El Mansur'u (14) bıçaklayarak öldürdükten sonra kamyon ve traktörlere otostop çekerek 160 kilometre kaçan Yezen El A. (20), yürüdüğü sırada yanına yaklaşıp "Adana'ya nasıl gideriz?" diye soran sivil polislerin aracına, "Ben de gideceğim, beni de götürün" diyerek, bindi. Sivil araca bindikten sonra gerçeği öğrenen ve gözaltına alınan Yezen El A.'nın, Vail El Mansur’u aynı kızdan hoşlandıkları için çıkan tartışma sonunda öldürdüğü öne sürüldü.

Kapalıçarşı'da corona etkisi: Ziyaretçi sayısı yarı yarıya düştü

Kapalıçarşı, pandemi nedeniyle tarihinde ilk kez kapalı kaldı. İki ay boyunca sessizliğe büründü. 1 Haziran'da kapılarını tekrar açtı ama eski kalabalık günlerini henüz yakalayamadı. Çarşı esnafı o günlerin yakın olduğuna inanıyor.

Ankara'da 'Barutlar'a operasyon: 20 gözaltı

Altındağ ilçesinde uyuşturucu ticareti yapan, kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan, tefecilik ve kasten silahlı yaralama olaylarına karışan, "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da 'Barutlar' suç örgütüne operasyon: 20 gözaltı

Altındağ ilçesinde uyuşturucu ticareti yapan, kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan, tefecilik ve kasten silahlı yaralama olaylarına karışan, "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

İzmit Körfezi’ne 5 bin balık bırakıldı 

Kocaeli’de İzmit Körfezi’nin balıklandırma çalışmaları kapsamında Darıca sahilinden denize yüzlerce kalkan ve levrek yavrusu salındı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, körfezi kirletenlere 13 milyon ceza kestiklerini söyledi.

Ankara'da 'Barutlar Çetesi'ne operasyon: 20 gözaltı

"Barutlar Çetesi" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı.

Taksim Meydanı'nda drone'lu maske denetimi

İstanbul'da polis drone destekli maske denetimi yaptı. Maskesini çenesine indirenler ve maske takmayan kişiler tek tek uyarıldı. Polis, kişilerin yoluna maskesiz devam etmesine izin vermedi. 

Taksim'de drone'lu maske denetimi

İstanbul'da polis drone destekli maske denetimi yaptı. Maskesini çenesine indirenler ve maske takmayan kişiler tek tek uyarıldı. Polis, kişilerin yoluna maskesiz devam etmesine izin vermedi.

Kısa mesafe tartışmasında tehdit

İstanbul'da taksiciler ile ilgili şikayetlerin başında mesafe tartışması geliyor. O şikayetlere bir yenisi eklendi. Bu sefer Küçükçekmece'de bir şoför tartıştığı müşteriye hakaretler yağdırıp, tehdit etti. Araçtan indirdiği kadın yolcunun üzerine otomobili sürdü.

İki polisin hayatını kaybettiği trafik kazası davasında karar

Adana'da iki polis memurunun hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili haklarında dava açılan tutuksuz 8 sanık, 2 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sakarya Meydan Muharebesinde kullanan Yunan kanoları gün yüzüne çıkarıldı

Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Müdürlüğü Kartaltepe Ziyaretçi Merkezi’nde koruma altına alınan kanolar, restorasyon çalışmaları bittikten sonra Polatlı Kartaltepe'de sergilenmeye başlanacak.

Kuryenin yaşama ihtimali milyonda bir, saldırgan serbest

İstanbul Çekmeköy'de adres eksikliği nedeniyle müşteri ve kargo görevlisi arasında tartışma yaşandı. Tartışma sonrasında müşteri 3 arkadaşıyla birlikte kuryeye saldırdı. Beyin kanaması geçiren kargo görevlisinin durumu ağır.

NATO savunma bakanları Irak ve Afganistan'ı konuşulacak

NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarının video konferansla yaptıkları toplantının ikinci gününde NATO'nun Irak ve Afganistan'daki misyonları ele alınacak.

SON DAKİKA: ABD vize işlemlerini durdurdu

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye'deki ABD misyonları tüm vize işlemlerini askıya aldı.

Palamutun hamsinin havası bozuldu!

Türkiye'de balık sezonu bereketi ile başlamasına karşın son zamanlardaki olumsuz hava şartları fiyatların yükselmesine neden oldu. Palamut fiyatları 35 liraya kadar çıkarken, hamsi İstanbul'daki tezgahlarda 40 lira seviyelerinden alıcı buluyor.  ntv.com.tr'ye konuşan balıkçılar özellikle hamsinin çok az avlandığına işaret ederek bunda havaların halen soğumamasının yanında balıkçıların daha karlı olduğu için palamut avına yönelmelerinin neden olduğunu belirtti.

Palamutun hamsinin havası bozuldu!

Türkiye'de balık sezonu bereketi ile başlamasına karşın son zamanlardaki olumsuz hava şartları fiyatların yükselmesine neden oldu. Palamut fiyatları 35 liraya kadar çıkarken, hamsi İstanbul'daki tezgahlarda 40 lira seviyelerinden alıcı buluyor.  ntv.com.tr'ye konuşan balıkçılar özellikle hamsinin çok az avlandığına işaret ederek bunda havaların halen soğumamasının yanında balıkçıların daha karlı olduğu için palamut avına yönelmelerinin neden olduğunu belirtti.

Çin, İngiltere'nin Hong Konglular için çıkarttığı pasaportları tanımayacak

Çin, İngiltere'nin Hong Konglular için çıkarttığı pasaportları tanımayabileceğini açıkladı.

Almanya’da 160 tecavüz suçu işleyen zanlı Fransa’da yakalandı

Kızı ve küçük çocuklara 160 kez tecavüzle suçlanan İtalyan vatandaşı yakalandı.

Lüks cip otoyol gişelerine böyle çarptı

Bursa’da otoban gişelerinde lüks cip, beton bariyere çarptı. 3’ü ağır 4 kişi yaralandı.

SON DAKİKA HABERİ: Vergi ve trafik borçlarına yapılandırma geliyor

SON DAKİKA HABERİ: Vergi, SGK, KVK, trafik, köprü borcu cezalarına 18 ay taksitle yapılandırma hakkı tanınacak. Borçlarda ilk ödeme 2021 Şubat ayında yapılacak.

Kuzey Kore'de halka Çin’den gelen sarı virüs tozu uyarısı

Kuzey Kore’de devlet televiyonu, halkı Çin'den  rüzgarla gelen “sarı virüs tozu” hakkında halkı uyardı ve onlardan evlerinde kalmalarını istedi. Bununla birilikte sarı tozda, yeni tip corona virüsün (Covid-19) yanı sıra çeşitli mikropların ve toksik maddelerin bulunduğu da öne sürüldü. 

Eşine kızgın bıçakla işkence eden kocaya 75 yıl hapis istemi

Sancaktepe’de eşini darp ederek ısıtılmış bıçakla işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklanan cani koca hakkında 7 ayrı suçtan 75 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Korkunç detayların yer aldığı iddianamede, şüphelinin bıçağı defalarca ısıtarak genç kadına işkence ettiği anlatılırken, sanığa en üst sınırdan ceza verilmesi istendi.

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul'da düşen eğitim uçağında yaralanan pilot hayatını kaybetti

SON DAKİKA HABERİ: Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağından yaralı olarak kurtarılıp hastaneye kaldırılan pilot Beytullah Nart hayatını kaybetti

Yuvacık Barajı'nda 21 yıldır su altındaki köprüler gün yüzüne çıktı

Kocaeli'de 1999 yılında yapılan Yuvacık Barajı'ndaki seviyenin yüzde 29’a kadar düşmesi sonrasında 21 yıldır su altında bulunan köprüler gün yüzüne çıktı.

İstanbul'da 'hediye bisiklet' cinayeti

Esenyurt'ta komşusunun çocuğuna hediye ettiği bisikleti geri isteyen kişi, çıkan kavgada komşusunun karısı tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

İstanbul'da hediye ettiği bisikleti geri isteyen kişi öldürüldü

Esenyurt'ta komşular arasında hediye bisikletin geri istenmesi sonucu çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı. Şüpheli çift, olay sonrası kaçarak sığındıkları akrabalarının evinde gözaltına alındı.

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlıyor...

Yavru köpeği tüfekle vurdular

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde sahipli bir köpek sokak ortasında tüfekle vuruldu. Yüzüne ve boyun kısmına çok sayıda saçma isabet eden yavru köpek yaşam mücadelesi veriyor.

Artvin’de gökyüzünde ilginç görüntü

Artvin'de görülen Lenticular (merceksi) bulut kümesinin dansı gökyüzünde ilginç görüntüler oluşturdu.

İstanbul'da corona alarmı

Bilim insanlarının öngörüsü maalesef gerçekleşti. 16 milyonluk İstanbul corona virüs salgınının yeni merkezi oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün yaptığı açıklamaya göre her 100 Covid-19 hastasının 40'ı İstanbul'da. 

İstanbul'da mali müşavir ve vergi müfettişine 'rüşvet'ten tutuklama

İstanbul'da bir firma sahibinden 600 bin lira rüşvet aldığı sırada suçüstü yakalanarak gözaltına alınan mali müşavir ve vergi müfettişi tutuklandı.

Ihlara'nın giriş kapısı Selime, tarihi ve doğallığıyla büyülüyor

Hristiyanlar tarafından yaklaşık 1700 yıl önce ilk yüksek sesli ayinin yapıldığı yer olarak bilinen Selime Katedrali'nin de bulunduğu bölge, kiliseleri, manastırları, kervan yolu, yüzlerce peri bacası ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Hangi hastalık kaç puan ediyor? 10 soruda grip aşısı

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılacak. Bu da ‘Param olsa da aşı yaptıramayacak mıyım, benim hastalığım yüksek risk grubunda mı, aşıyı nasıl alacağım’ gibi pek çok soruyu beraberinde getirdi. 

Fukuşima’dan salınacak su insanların DNA’sına zarar vererek, genetik bozukluklara yol açabilir  

Japonya, 2011'de meydana gelen 9,1 şiddetindeki deprem ve tsunami nedeniyle  hasar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali’ndeki yaklaşık 1 milyon ton suyu Pasifik Okyanusu’na bırakmaya hazırlıyor. Ancak, yeni bir araştırmaya göre enkaz halindeki nükleer santralden denize salınacağı bildirilen kirli su, insan DNA'sına zarar verme potansiyeli oldukça yüksek karbon-14 izotopları içeriyor. Uzmanlar, doğada yok olması binlerce yıl süren maddenin balıklarda depolanacağını ve onları yiyen insanlarda ve çocuklarında çeşitli genetik bozuklukların görülebileceği konusunda uyardı. 

Dünya Tabipler Başkanı: 2021'de de normal bir yaz tatili yapamayacağız

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, koronavirüs salgınında normalleşmenin daha yıllar alacağına işaret ederek yüksek beklentiler içine girilmemesi uyarısında bulundu.

11 aylık Baran'ın öldüğü kazada kamyon sürücüsüne 4 yıl hapis

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 2 yıl önce Baran bebeğin öldüğü kazayla ilgili asli kusurlu bulunan kamyon sürücüsü 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Baran bebeğin amcasının oğlu olan otomobil sürücüsü ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SON DAKİKA HABERİ: BM duyurdu: Libya'da kalıcı ateşkes

SON DAKİKA HABERİ: BM, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Sıcak hava balonları Kapadokya'da görsel şölen oluşturuyor

Dünyada sıcak hava balon turlarının en yoğun şekilde gerçekleştirildiği bölgeler arasında bulunan Kapadokya'da, her sabah gün doğumu vaktinde turistleri taşıyan onlarca sıcak hava balonu gökyüzüne yükseliyor. Çeşitli ülkelerden gelen turistler, düzenlenen tura katılarak, peribacaları ve ilginç kaya oluşumlarıyla kaplı doğal güzellikleri kuş bakışı izleme imkanı buluyor. Corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 17 Mart'ta durdurulan uçuşlar, 23 Ağustos tarihinden beri büyük ilgi görüyor. Sıcak hava balonları, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki bölgenin doğa harikası manzarasına renk katıyor.

ABD'de seçim harcamaları 10,8 milyar doları bulacak

Ülkede 3 Kasım'da gerçekleşecek seçimler kapsamında yapılan harcamaların 10,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Afganistan'da Taliban saldırısında 20 güvenlik görevlisi öldü

Taliban militanlarının, Afganistan'ın batısındaki Nimruz vilayetinin Haşrud ilçesindeki askeri karakola düzenlediği saldırıda 20 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

Baba ve kızı 8 saat arayla hayatını kaybetti

Rize'de merdivenden düşen babası İlyas Demirci’nin (61) ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığı haberini alınca beyin kanaması geçiren kızı Songül Akgün de (40) tedavi altına alındı. Baba ve kızı hastanede 8 saat arayla hayatını kaybetti.

Belçika yeni Covid-19 önlemlerini açıkladı

Belçika hükümeti, artan yeni tip corona virüs (Covid-19) vakaları nedeniyle yeni önlemler açıkladı. Ülkede bahar aylarındaki gibi "tam kapanma" olmayacak ancak eğitim, kültür, spor gibi alanlarda bazı kısıtlamalara gidilecek.

Kasım celbi askerlik yerleri açıklandı (Celp ve sevk tarihleri ne zaman?)

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü, binlerce asker adayının yerlerini açıkladı. Açıklamada, Ekim/Kasım/Aralık 2020 dönemi yükümlü sınıflandırma sonuçları e-Devlet ve Askerlik Şube Başkanlıklarından açıklandı" denildi.

SON DAKİKA HABERİ: Kayseri'deki bombalı saldırının faili Türkiye'ye getirildi

SON DAKİKA HABERİ: Kayseri'de 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere saldırının faillerinden PKK'lı Ferhat Tekiner, MİT'in operasyonuyla Irak'tan Türkiye'ye getirildi.

Otobüsün arkasına tututan patenci gençlerden 'Abla çekme yav' tepkisi

Antalya'da patenli 3 genç, hızı zaman zaman 40 kilometreyi bulan otobüsün arkasına tutunup hem canlarını hem trafiği tehlikeye attı.

Avustralya'da pedofili operasyonu: 44 kişi yakalandı, 16 çocuk kurtarıldı

Avustralya'da düzenlenen operasyonlarda, çocuklara yönelik cinsel istismar suçu işledikleri iddia edilen 44 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 16 çocuğun zarar görmekten kurtarıldığı bildirildi.

Remdesivir corona virüs için FDA onayı alan ilk ilaç oldu

Corona virüs (Covid-19) tedavisinde kullanılmak üzere ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) onay alan ilk ilaç remdesivir oldu. Mayıs ayında acil durum kullanımı alan ilacın durumu ağır hastalarda kullanılması tavsiye ediliyor.

Prof. Dr. Orhan Şen: Türkiye artık iki mevsimli bir ülke oluyor

İstanbul'da eylül ayında hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesinin ardından İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şen, Türkiye'nin artık dört mevsimi yaşayan bir ülke olmadığını belirterek turizm sektörü ve eğitim alanında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

Bakan Pakdemirli'den Çiğ Süt Desteği açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Üreticilerimize bugün saat 18:00’den sonra 414 milyon 754 bin liralık destekleme ödemesini yapıyoruz" dedi.

İngiliz'in yarımadadaki villası için yıkım kararı

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı 'Kekova' olarak da adlandırılan bölgedeki Üçağız Yarımadası'nda, İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı kaçak yapının yerine inşa ettiği denize sıfır villanın Yapı Kayıt Belgesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından iptal edildi. Villanın yıkımı, Demre Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

e-Nabız üzerinden grip risk durumu nasıl kontrol edilir? Grip aşısının fiyatı ne kadar?

Vatandaşların sağlık bilgilerini ve hastane kayıtlarını görüntüleyebildikleri Sağlık Bakanlığı uygulaması e-Nabız sistemine, kimlerin grip aşısı alabileceği bilgisi yüklendi. Vatandaşlar uygulama aracılığıyla risk altında olup olmadıklarını kontrol edebiliyorlar.

Afganistan'da Rumen askerlere saldırı: 2 yaralı

Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde, NATO bünyesinde görev yapan Rumen askerlere yönelik bombalı saldırıda 2 asker yaralandı.

İstanbul'da corona virüs hataları: Aşure dağıtan teyze 18 kişiye sebep oldu

Filyasyon ekipleri, özellikle İstanbul'da son günlerde yeniden yükselişe geçen vaka sayılarındaki artışın büyük çoğunluğunun aile içi bulaşlardan kaynaklandığını vurguluyor. Kadıköy İlçe Sağlık Müdürü Dr. Neslihan Uyar, "İnsanlar AVM'lerden restoranlardan çekiniyor ama annesinde, akrabasında Pazar kahvaltısında toplananlar, komşusunda gün için bir araya gelenler tehlike yok zannediyor. Komşularına aşure dağıtan bir teyze, 18 kişilik koca apartmanın izolasyona alınmasına neden oldu. Bir de temaslılarını saklayanlar var. Size bir şey olmaz ama en yakın arkadaşınız yoğun bakımlık olabilir" dedi.

İş insanı, kızını karantinadan böyle kaçırdı

İstanbul Maltepe'de kendini savcı, arkadaşını hakim olarak tanıtan iş insanı, karantina ihlali yaptığı için yurda konulan kızını kaçırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, geçtiğimiz günlerde Maltepe'de bulunan Mimar Sinan Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Corona virüs tanısı konulan 27 yaşındaki Bihter H., karantina ihlali yaptı, polisin İDO iskelesinde yaptığı denetimde karantinada olması gerektiği belirlenince yurda yerleştirildi. Genç kız iş insanı babası Ümit H.'yi arayarak kendisini yurttan çıkartmasını istedi. Bunun üzerine Ümit H., emekli polis memuru Hakan Z. ile kebapçı Mehmet C.'yi yanına alarak karantina yurduna gitti. Kendini savcı, arkadaşı kebapçıyı hakim olarak tanıtan baba, görevlilerin uyarılarına rağmen kızını yurttan kaçırdı. Polis, il dışına kaçan baba ve kızını arıyor.

ABD başkan adayı Joe Biden kimdir?

ABD'de başkanlık ve kongre seçimleri 3 Kasım'da yapılacak. Milyonlarca Amerikalı ülkeyi dört yıl yönetecek başkan için oy kullanacak. İki parti arasında geçecek olan seçimde Cumhuriyetçilerin adayı ABD Başkanı Donald Trump, Demokratların adayı ise Demokrat Parti'den eski Başkan Yardımcısı Joe Biden. Peki, Joe Biden kimdir? Donald Trump’a karşı kazanma şansı var mı?

Şeytani zırhlı böceği arabayla ezdiler sonuçlar şaşırttı

Bilim insanları şeytani zırhlı böceğin ezilmeye dayanıklı kabuğunun daha güçlü uçaklar ve binalar tasarlamada ilham verici olduğunu düşünüyor. Güney Kaliforniya'nın ormanlık alanlarında bulunabilen tür, kendi ağırlığının yaklaşık 39 bin katı sıkıştırmaya dayanabiliyor. Araştırmacılar, böceğin zırhının bir yapboz gibi katmanlı ve birbirine bağlanmış olduğunu söylüyor.

Kendisini Amerikan subayı olarak tanıtan Nijeryalı dolandırıcı suçüstü yakalandı

Sosyal medya üzerinden tanıştığı kişiye kendisini ABD'li subay olarak tanıtarak, "Türkiye'ye valiz içerisinde para sokacağım" deyip, dolandırıcılık yapan Nijeryalı şüpheli suçüstü yakalandı. Polisin kılık değiştirerek, şüpheliyi yakaladığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Sonbaharda sıcacık ve şifa dolu bir tatil Yalova Termal: İstanbul'a sadece 1.5 saat uzaklıkta

Yalova'nın Termal ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen Termal Kaplıcaları sağlık arayanların ilk adresi olmayı sürdürüyor. Dünyanın birçok noktasından gelen insanlar bu suların keyfini çıkartıyor. İstanbul'a sadece 1.5 saat uzaklıktaki Termal Kaplıcaları, "Güvenli Turizm Sertifikası" da alarak müşterilerine daha güvenli bir tatil imkanı sunmaya başladı.

Sonbaharda sıcacık ve şifa dolu bir tatil: İstanbul'a sadece 1.5 saat uzaklıkta

Yalova'nın Termal ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen Termal Kaplıcaları, sağlık arayanların ilk adresi olmayı sürdürüyor. Dünyanın birçok noktasından gelen insanlar bu suların keyfini çıkartıyor. İstanbul'a sadece 1.5 saat uzaklıktaki Yalova Termal Kaplıcaları, "Güvenli Turizm Sertifikası" da alarak müşterilerine daha güvenli bir tatil imkanı sunmaya başladı.

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Koca: Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüs mücadelesi kapsamında Bursa'yı ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır" dedi.

15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdü

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos tatil beldesinde otel işleten Orhan Kaplan (27) ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darbedildi. Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından anbean görüntülendi.

Manchester'da karantina öncesi sokaklar doldu

İngiltere'nin Manchester kentinde üçüncü seviye kısıtlama uygulamasına saatler kala insanlar eğlenmeye çıktı. Kısıtlama nedeniyle kapanacak olan barlar son gecede dolup taştı. 

15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdü

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos tatil beldesinde otel işleten Orhan Kaplan (27) ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darbedildi. Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından anbean görüntülendi.

Kütahya Cezaevi'nde yangın

Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde mahkumların bulunduğu bölümde yangın çıktığı, çok sayıda itfaiye aracının olay yerine sevk edildiği bildiriliyor.

Konya-Antalya yolunu 26 km daha kısaltacak tünelde sona geliniyor

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Konya-Antalya yolunu 26 km daha kısaltacak olan Demirkapı Tünelinin yüzde 80’inin tamamlandığını bildirdi. Yazıcı, “İnşallah 2021 yılının sonlarına doğru tüneli bitirip hizmete açacağız” dedi.

Sular çekildi, kemikler ortaya çıktı

Sivas’ın Hafik ilçesinde bir köyün baraj suyu altında kalan mezarlığı sular çekilince ortaya çıktı, dua etmek için mezarlığa giden köy sakinleri ise insan bedenine ait kemikleri görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Hiç yeşil renk bir köpek gördünüz mü?

Sardunyalı köpek sahipleri, yeni bir yavru köpek doğduğunda onlardan birinin yeşil kürkü olduğunu görünce çok şaşırdı. İsmi fıstık. Bir köpeğin yeşil renkli doğması çok nadirdir. Fıstık doğum gününde parlak yeşildi ancak rengi gün geçtikçe soldu ve bu yaşlandıkça da devam edecek. Kardeşleri annesinden ayrılacak ama fıstık çiftlikte kalıp annesi tarafından koyunlara bakması için eğitilecek.

14 yaşındaki Suriyeli çocuğun evlendirildiği "istismar" davasında karar

İstanbul'da 2019 yılında 14 yaşında olan Vahide. M.'yi kaçırıp 'yaşını bilmiyordum, büyük gösteriyordu' diyerek kendini savunan Cafer Ç.'ye 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 16 yıl 8 ay hapis ve "hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 2 yıl 6 ay hapis cezası olmak üzere toplam 19 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında kozlarını paylaştı

ABD'de başkan adayları Cumhuriyetçi Donald Trump ile Demokrat Joe Biden'ı karşı karşıya getiren ikinci ve son canlı yayın tartışmasında hem iç politika hem de dış politika konularında keskin bir ayrışma öne çıkarken, özellikle Rusya ve Çin ile ilişkiler konusu gerginliğe neden oldu.

BM Genel Sekreteri Guterres'ten G20'ye Covid-19 çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, G20'ye üye ülkelere, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede birlik çağrısında bulundu.

Japonya: ABD ittifakının caydırıcılığını güçlendirmeliyiz

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "Japonya-ABD ittifakının caydırıcılığını güçlendirip, Serbest ve Açık İndo-Pasifik vizyonunu hayata geçirmeyi istiyoruz" dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Kara: Kışın yakın mesafede bulaş riski 1-2 dakikaya iniyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, havaların soğumasıyla koronavirüsün canlı kalabilme özelliğinin biraz daha arttığını belirterek, "Yaz aylarında bizim yakın mesafede 5-6 dakikada bulaştırma gibi bir riskimiz varken bu kış aylarında yakın mesafede 1-2 dakika gibi bir süreye inmeye başlıyor" dedi.

Hamaney'den Irak'taki Şii gruplara "ABD" talimatı

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, ABD yönetiminden gelen tehditler üzerine Irak'taki İran destekli silahlı Şii gruplara, "ABD üslerine yönelik saldırıları durdurma" talimatı verdiği iddia edildi.

Kahverengi kokarca böceğine pet damacanalı önlem

Doğu Karadeniz'de fındık başta olmak üzere bahçelerde yapraklarını yiyip, suyunu emdiği bitkilerin kökünü kurutan ''kahverengi kokarca'' adlı böcek türü için biyolojik mücadele başlatıldı. Bahçelere yerleştirilen, içerisinde cezbedici koku yayan madde bulunan pet damacana tuzaklarla türün imha edilmesi amaçlanıyor.

Yayalar geçsin diye yolu kapattı

İstanbul'da bir dolmuş şoförü, yolun karşısına geçmek isteyen çift için direksiyonu kırarak yolu kapattı. Çiftin güvenli şekilde karşıya geçmesini sağlayan şoför görenlerin takdirini topladı. Bartın'da ise kameralara tam tersi bir görüntü yansıdı. Bir sürücü, yol kenarında oynayan çocuğun bisikletinin üstünden geçti. Bisikleti ezen sürücü hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

Fransa'da 46 milyon kişiye sokağa çıkma yasağı

Avrupa’da koronavirüs salgını şiddetlenirken, Fransa sokağa çıkma yasağı uygulanacak bölge sayısını 54’e çıkardı. Ülkede yasaktan 46 milyon kişi etkilenecek. İtalya ve Almanya’da ise vaka sayılarında rekor kırıldı.

Kahverengi kokarca böceğine damacanalı önlem

Doğu Karadeniz'de fındık başta olmak üzere bahçelerde yapraklarını yiyip, suyunu emdiği bitkilerin kökünü kurutan ''kahverengi kokarca'' adlı böcek türü için biyolojik mücadele başlatıldı. Bahçelere yerleştirilen, içerisinde cezbedici koku yayan madde bulunan pet damacana tuzaklarla türün imha edilmesi amaçlanıyor.

Hollanda'da "kuş gribi" paniği

Hollanda'da, yaban kuğularında kuş gribi virüsünün belirlenmesi sebebiyle çiftçilerden "tavuk çiftliklerindeki hayvanların dışarıyla temas ettirilmemesi" istendi.

Eğitimde ara tatil olacak mı?

MEB’in yayınladığı eğitim takvimine göre 13 Kasım’da ara tatil başlayacak. Peki, bu durumda yazılı sınavlar yapılacak mı yoksa tatil sonrasına mı kalacak?

Mevlid Kandili ne zaman?

Hz. Muhammet’in kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili, İslam aleminin en önemli günlerinde biri olarak bilinir. Peki Mevlid Kandili nedir? Mevlid Kandili ne zaman? İşte tüm merak edilenler...

Askerlik yerleri açıklandı mı? Celp ve sevk tarihleri ne zaman?

Asker adayları vatani görevinlerini yapmak üzere kasım celbi ile ilgili ayrıntılar merak edilirken Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü, binlerce asker adayının yerlerinin açıklanacağını bildirdi. Peki 2020 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Celp ve sevk tarihleri belli oldu mu?

'3 katmanlı cerrahi maske kullanılmalı, nano maskeler yasaklanmalı'

Adana Eczacı Odası Başkanı Mürsel Yalbuzdağ, virüsü tutabilen doğru maskenin ortasında 'meltblown' adındaki filtre olması gerektiğini belirterek, "Bu filtreye sahip 3 katmanlı cerrahi maskelerin yüzde 95'e kadar koruyucu özelliği var. Siyah renkli nano maskeler ise tıbbi amaçlı değil aksesuar olarak kullanılabilir, yasaklanmalıdır" dedi.

İstanbul'da 2,5 ton sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da jandarmanın düzenlediği operasyonda 2,5 ton sahte içki ele geçirildi.

94 yaşındaki emekli hemşire corona virüsü yendi

Ankara Şehir Hastanesi'nde corona virüsü yenen 94 yaşındaki emekli hemşire Fatma B., sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu edildi. Fatma B., kendisini çiçeklerle uğurlayan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, "Yeniden doğmuş gibiyim" dedi.

Yolcu otobüsü TIR'la çarpıştı: 6 yaralı

Sivas'ın İmranlı ilçesinde yolcu otobüsüyle TIR'ın çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.

8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için külleriyle kilitli tutuyorlar

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan Gürdal ailesinin evinde 8 yıl önce çıkan ve 11 yaşındaki oğulları Melih Gürdal'ın yüzde 61 engelli kalmasına neden olan yangında küle dönen oda, açılan dava aradan geçen zamana rağmen sonuçlanmadığı için 'delil' amaçlı kilitli tutuluyor. 

Corona virüs için FDA onayı alan ilk ilaç Remdesivir oldu

Corona virüs (Covid-19) tedavisinde kullanılmak üzere ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) onay alan ilk ilaç remdesivir oldu.

Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: Evde 4 metrekarede 1 kişi olmalı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, sonbaharla birlikte insanların kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirmeye başladığını belirterek, "Evlerde her 4 metrekareye bir kişi gibi düşünebiliriz. Yani evin salonu 20 metrekareyse bu salonda en fazla 5 kişi aynı anda bulunmalı. Evlerde 10 kişiden fazla toplanmayı tavsiye etmiyoruz" dedi.

5 yıldır ayakta olan kumdan Keops Piramidi, Guinness'e aday

Antalya'da düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında 5 yıl önce bin ton kum kullanılarak yapılan Keops Piramidi, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday oldu.

Yolcu otobüsü TIR'la çarpıştı: Yaralılar var

Sivas'ın İmranlı ilçesinde yolcu otobüsüyle TIR'ın çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.

İtalya'da yeşil tüylü bir köpek dünyaya geldi

İtalya'nın Sardunya adasında bir çiftlikte son derece eşsiz bir olay meydana geldi. 8 yavru dünyaya getiren bir köpeğin yavrularından biri anne rahminde meydana gelen nadir bir pigment olayı nedeniyle yeşil olarak doğdu.

Kokoreççiye sahte içki baskını

İzmir'in Bornova ilçesinde, bir kokoreççi dükkanına yapılan baskında, yaklaşık 230 litre etil alkol ile 20 litre sahte içki ele geçirildi.

Karadeniz’de yaylacıların, renkli dönüş yolculuğu

Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki yaylalarda, sonbaharla birlikte köylere dönüş yolculuğu başladı. Trabzon'un Tonya ilçesine bağlı Kumanandoz Yaylası'nda süsledikleri hayvanlarıyla sabahın erken saatinde yola çıkan yaylacıların geri dönüş yolculuğu, renkli görüntüler oluşturdu.

Tarihi dizi ve filmler, kılıç satışlarını yüzde 500 artırdı

Malatya'da, kılıç ve bıçak imalatı yapan Yusuf Bayyiğit, son dönemlerde tarihi dizi ve filmlere ilginin kılıca da yansıdığını söyledi. Bayyiğit, bu türde dizi ve filmlerin etkisiyle kılıç satışlarının yüzde 500 arttığını ifade etti.

Trump'ın danışmanı: Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, İran ve Rusya'nın yanı sıra Çin ve başka birkaç ülkenin de ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını tespit ettiklerini açıkladı.

Eğitimde ara tatil olacak mı?

MEB’in yayınladığı eğitim takvimine göre 13 Kasım’da ara tatil başlayacak. Peki, bu durumda yazılı sınavlar yapılacak mı yoksa tatil sonrasına mı kalacak?

Avustralya bakımevlerinde cinsel istismar vakaları ürkütücü boyutlarda

Avustralya'da yapılan ulusal bir soruşturma, bakımevlerinde yaşanan cinsel istismar vakalatının ürkütücü boyutlarda olduğunu gösterdi.

Kırgızistan'da seçimler askıya alındı

Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin anayasal reformlardan sonra yapılması kararlaştırıldı. Ülke ekim ayının başında seçimlerde hile yapıldığı gerekçesiyle karışmıştı. Protestoların ardından cezaevinden çıkartılan eski milletvekili Caparov ülkenin hem başbakanlık hem cumhurbaşkanlığı yetkilerini kendisinde toplamıştı.

Gana'da 6 katlı kilise çöktü: 18 ölü

Batı Afrika ülkesi Gana'nın Eastern vilayetinde 6 katlı kilisenin çökmesi sonucu 18 kişi hayatını kaybetti.

AYM'den başarısız kısırlaştırmaya ihlal cezası

Kısırlaştırma (vasektomi) ameliyatı olan Kemal D., 19 ay sonra çocuk sahibi olunca Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. AYM, çiftin 'maddi ve manevi varlığını koruma hakkının ihlal edildiğine' ve tazminat talepli davalarında yeniden yargılamaya hükmetti.

23 Ekim 2020 güncel gram ve çeyrek altın fiyatları (Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?)

Altının gram fiyatı haftanın son işlem gününe 487 lira seviylerinde başladı. Aynı dakikalarda çeyrek altın 799,2 lirada; Cumhuriyet altını ise 3.256 lirada yer alıyor. Altın fiyatlarında son durum nasıl? Gram altın ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? 23 Ekim 2020 güncel altın fiyatları...

İsrail, Gazze'yi vurdu

İsrail uçakları, Gazze'de bazı noktalara hava saldırısı düzenledi. Gazze'den yapılan açıklamada can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

Hangi hastalık kaç puan ediyor? 10 soruda grip aşısı

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılacak. Bu da ‘Param olsa da aşı yaptıramayacak mıyım, benim hastalığım yüksek risk grubunda mı, aşıyı nasıl alacağım’ gibi pek çok soruyu beraberinde getirdi. 

Avengers (Yenilmezler) ekibiyle buluşan Kamala Harris, Trump'ı Thanos'a benzetti

ABD'de Demokratların başkan yardımcısı adayı senatör Kamala Harris, Avengers ekibiyle yaptığı Zoom buluşmasında Başkan Donald Trump'ı, Thanos'a benzetti.

ABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 300 bin olabilir

ABD'de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkedeki yeni tip corona virüs (Covid-19) kaynaklı ölümlerin 300 bin civarında olabileceğini açıkladı.

BAE: Vatandaşlarımız İsrail'i vizesiz ziyaret edebilecek

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), vatandaşlarının normalleşme anlaşması yapılan İsrail'i vizesiz ziyaret edebileceğini açıkladı.

Fransa’da salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı

Fransa’da corona virüs salgınında son 24 saatte 41 bin 622 yeni vakanın tespit edilmesi ile salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

Kuşadası'ndaki izinsiz dans gecesinde 4 kişi corona virüse yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde “Latin Müzik Gecesi“ adı altında düzenlenen dans partisi adeta corona virüs salgınına meydan okudu. İzin alınmadan yapılan, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının hiçe sayıldığı dans partisinde eğlenen 4 kişinin yapılan corona virüs testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

Oğlunun eski iş ortağından Biden'a "Çin" suçlaması

Tony Bobulinski, Joe Biden'ın, oğlunun Çin ile olan ticari ilişkilerine hiçbir zaman dahil olmadığı konusunda kamuoyuna yalan söylediğini savundu

Trump-Biden düellosunda son raunt

Donald Trump mı, Joe Biden mı? Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanının kim olacağı sorusu, 3 Kasım'da yanıtını bulacak. İki başkan adayı son kez canlı yayında kozlarını paylaşıyor.

Şanlıurfa'da işçileri taşıyan otobüste yangın çıktı

Şanlıurfa'da seyir halindeyken alev alan işçi servisinde çıkan yangını itfaiye ekipleri söndürdü, tahliye edilen işçilerden yaralanan olmadı. Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolu Akabe yakınlarında Mustafa Mengi idaresindeki 63 S 0659 plakalı servis otobüsü seyir halindeyken, otobüsün motor kısmından dumanlar yükselmeye başladı. Dumanları gören sürücü, aracı yol kenarına çekerek içerisinde bulunan 15 işçinin inmesini sağladı ve durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Nijerya'da Boko Haram'ın kampı imha edildi

Nijerya'nın kuzeydoğusunda düzenlenen hava saldırısında Boko Haram'ın kampının imha edildiği ve çok sayıda teröristin öldürüldüğü açıklandı.

ABD, İran'ın Bağdat büyükelçisini yaptırım listesine aldı

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, "Bugün ABD, Irak'taki Kudüs Gücü'nün kıdemli generallerinden olan ve aynı zamanda İran'ın Bağdat Büyükelçisi olarak hizmet veren Irec Mescidi'ye yaptırım uygulayarak Irak halkını İran'ın etkisinden korumak için bir adım daha atmıştır" dedi.

Bolsonaro'dan corona virüse yakalanan bakanla maskesiz canlı yayın

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun hastanede Covid-19 tedavisi gören Sağlık Bakanı Pazuello’yu ziyaretinde iki isim maskesiz olarak canlı yayın yaptı.

Muvafakatname ve vekaletnamelerde sahtecilik MERNİS sorgulamasıyla engellenecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, nüfus müdürlüklerinde yapılan işlemler için noterliklerce düzenlenen muvafakatname ya da vekaletnamelerin elektronik olarak doğrulanmasıyla yılda 50 bin işlemin kolaylaşacağını ve sahtecilik riskinin azaltılacağını bildirdi.