Koronavirüs Haberleri 09 Temmuz 2020, Son Gelişmeler

Florida’da 48 hastanenin yoğun bakım servisinde yer kalmadı

Eyaletteki 48 hastanenin yoğun bakım servisinde yer kalmazken, 52 hastanedeki yoğun bakım servislerinin yatak kapasitesi yüzde 10 ve altına indi.

Güney Afrika'da yeni vaka sayısı rekor kırdı

Ülkede son 24 saatte 13 bin 674 kişiye Covid-19 tanısı kondu.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde bir günde en yüksek vaka sayısı

Ülkede son 24 saatte 13 bin 674 kişiye Covid-19 tanısı kondu.

"2023'te 6 uyduluk bir filoyla uzayda var olmayı hedefliyoruz"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 2023 yılında 6 uyduluk bir filo ile uzayda var olabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Beyoğlu'nda mağaza yangını

Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, mağazadan 1 kişiyi yaralı olarak çıkaran

Beyoğlu'nda mağaza yangını

Beyoğlu'nda mağazada çıkan yangında 1 kişi dumandan etkilendi.

Beyaz Saray'da bir muhabirde Covid-19 tespit edildi

Beyaz Saray'da pazartesi günü ve dün düzenlenen basın brifinglerine katılan bir muhabirde yeni tip Corona virüs (Covid-19) tespit edilmesi endişeye yol açtı.

Anadolu Üniversitesi (AÖF) final sınavı sonuçları açıklandı (AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılacak?)

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlara aof.anadolu.edu.tr adresinden erişilebilecek.

Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınavı yapılacak mı? AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlara aof.anadolu.edu.tr adresinden erişilebilecek.

Trump'ın eski avukatı tekrar gözaltında

ABD Başkanı Trump'ın eski avukatı Cohen, hapishaneden erken salınma şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

ABD'de yeni vaka sayısı rekor kırdı (Corona virüste son durum)

Yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında dünya genelindeki vaka sayısı 12 milyon 277 bine ulaşırken, can kaybı 555 bine yaklaştı.

Rum Yönetimi'nden gerginlik adımı

Kıbrıs Rum tarafının iki kesim arasındaki geçiş noktalarına ağır silah mevzileri yerleştirmesi adada krize neden oldu.

İçişleri Bakanlığı: Şırnak'ta 5 terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucunda 5 teröristin daha Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu, böylece yılbaşından bu yana teslim olanların sayısının 100'e yükseldiğini bildirdi.

İstanbul'da metroda maske kavgası

Tüm uyarılara hatta zorunluluğa rağmen hala maske takmamakta ısrarcı olanlar var. İstanbul'da, Kadıköy-Kartal metrosunda, yanlarında maske olmasına rağmen takmayan iki kadınla diğer yolcular arasında tartışma çıktı. Uyarılara rağmen maskeyi takmayan yolcular metrodan indirildi.

9 Temmuz 2020 corona virüs tablosu: 18 can kaybı, bin 24 vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Temmuz 2020 günlük corona virüs tablosunu açıkladı.

9 Temmuz 2020 corona virüs tablosu: 18 can kaybı, bin 24 yeni vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Temmuz 2020 günlük corona virüs tablosunu açıkladı.

Moderna'nın corona virüs aşısı yıl sonunda hazır olabilir

ABD’nin önde gelen bilim insanlarından Fauci, Moderna’nın geliştirdiği yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısının Temmuz sonunda üçüncü aşama klinik deneylere başlayacağını ve aşının yıl sonunda kullanıma hazır olabileceğini söyledi. 

TOGG'dan Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin yeni paylaşım

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) sosyal medya hesabından "Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk'un bir sonraki adımı hazır" ifadeleriyle bir paylaşım yapıldı.

SON DAKİKA: SEOUL CITY MAYOR PARK FOUND DEAD -YONHAP

SON DAKİKA HABERİ: Güney Kore'de bir süredir kayıp olan başkent Seul'ün Belediye Başkanı ormanlık alanda ölü bulundu.

Takside virüse paravanlı önlem

İstanbul'da 100 taksi coronavirüse karşı özel bir kabinle hizmet veriyor artık... Şoför ve yolcu arasına yerleştirilen paravan sayesinde temas ortadan kaldırılıyor... Taksi kullanmak isteyenler mobil uygulama sayesinde bu taksileri özellikle isteyebiliyor.

Aydın'daki düğünün faturası ağır oldu (Corona virüs önlemleri)

Aydın'da corona virüs önlemleri kapsamında gerçekleşen düğünün faturası kayınpedere kesildi. Düğün bitiminin ardından gelen ceza toplam 9 bin 900 TL.

Merkez Bankası'ndan enflasyon mesajı

Merkez Bankası'nın 200'e yakın yerli ve yabancı yatırımcıyla düzenlediği videokonferansta, pandemi sürecinde artış gösteren enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren düşüşe geçeceği belirtildi.

Günün öne çıkan haberlerini 60 saniyede izleyin (9 Temmuz 2020)

9 Temmuz 2020'de günün öne çıkan haberlerini bir dakikada izleyin...

SON DAKİKA HABERİ... Koca: İstanbul'da DSÖ ofisi açılıyor

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca, "DSÖ ile Türkiye arasındaki ilişkilerin genişletilmesi konusunda bölge direktörü ile mutabakat içnideyiz. İstanbul'da DSÖ ofisini hızla hayata geçiriyoruz. Ofis sağlık acil durumları konusunda faaliyet gösterecek" açıklaması yaptı.

SON DAKİKA HABERİ... Koca: İstanbul'da DSÖ ofisi açılıyor

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca, "DSÖ ile Türkiye arasındaki ilişkilerin genişletilmesi konusunda bölge direktörü ile mutabakat içindeyiz. İstanbul'da DSÖ ofisini hızla hayata geçiriyoruz. Ofis sağlık acil durumları konusunda faaliyet gösterecek" açıklaması yaptı.

SON DAKİKA HABERİ... Koca: İstanbul'da DSÖ ofisi açılıyor

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca, "DSÖ ile Türkiye arasındaki ilişkilerin genişletilmesi konusunda bölge direktörü ile mutabakat içindeyiz. İstanbul'da DSÖ ofisini hızla hayata geçiriyoruz" açıklaması yaptı. DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge de Türkiye'nin Covid-19'la mücadelesini överek, "Türk halkına pandemiye karşı verdikleri yanıt ve dayanışma için içten takdir ve saygılarımı sunmak isterim. Türkiye Covid-19 ile mücadelede önemli bir virajı almaktadır" diye konuştu.

"Resmi Gazete'de yayımlandığı gün AYM'ye gideceğiz"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, çoklu baro düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandığı gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu İBB'deki atamayla ilgili soruyu da yanıtladı.

Corona virüs pandemisi sürerken hangi sosyal aktivite ne kadar güvenli?

Normalleşme adımlarıyla birlikte ABD’li bilim insanları hangi sosyal aktivitenin daha fazla risk taşısığına dair bir rapor yayımladı. Risk oranın 1 ile 10 arasında derecelendirdiği araştırmada en fazla riskin barlarda ve kalabalık dini törenlerde, en az riskin ise mektup açma ve yemek siparişi almakta bulunduğu aktarıldı.

Rabia Naz için Meclis raporu

Giresun'da evinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'la ilgili Meclis raporu tamamlandı. 11 yaşındaki çocuğun yüksekten düşerek ölmüş olabileceğine yer verildi.

Rabia Naz'ın ölümüyle ilgili TBMM raporu tamamlandı

Giresun'da evinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'la ilgili Meclis raporu tamamlandı. Raporda, 11 yaşındaki çocuğun yüksekten düşerek ölmüş olabileceğine yer verildi.

Bosna Savaşı'nın sembol ismi hayatını kaybetti

Bosna Savaşı resmi olarak sona ereli 15 yıl oluyor... Fakat hafızalarda hala o acı günlerin fotoğrafları var. Bunlardan biri de Müslüman - Boşnak Senad Medanoviç'in fotoğrafı. Ailesine kavuşmak ümidiyle döndüğü köyünde hepsini bir toplu mezarda bulan Medanoviç, bir ağacın adeta "omuzuna yaslanıp" dakikalarca ağlamıştı. Bu sembol fotoğrafın kahramanı, Bosna-Hersek'te tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Senad Medanoviç'in ve Bosna-Hersek'in "unutulmaması" gereken öyküsünü izleyelim.

Penguenlerin müze ziyareti

Chicago'daki akvaryumun iki pengueni,Field doğal tarih müzesini ziyaret etti.Izzy ve Darwin, komşuya gezmeye gitti. Karantina döneminde komşu müzenin tek ziyaretçileri onlar oldu.

İzmir'de ekmeğe yüzde 20 zam

İzmir Fırıncılar Odası'nın talebi üzerine ekmeğe yüzde 20 zam yapıldı. Yeni fiyatlar pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Türkiye'nin en yüksek köprüsü açılıyor

Bitlis'in Hizan ilçesi ile Siirt’in Pervari ilçelerini birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü cumartesi hizmete açılıyor. Köprü, 450 metre uzunluğu ve 165 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek köprüsü unvanına sahip olacak. Köprüyle Van-Pervari yolu 5 saatten 2 saate düşecek. 

Türkiye'nin en yüksek köprüsü Botan Çayı Beğendik Köprüsü açılıyor

Bitlis'in Hizan ilçesi ile Siirt’in Pervari ilçelerini birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü cumartesi hizmete açılıyor. Köprü, 450 metre uzunluğu ve 165 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek köprüsü unvanına sahip olacak. Köprüyle Van-Pervari yolu 5 saatten 2 saate düşecek. 

Türkiye'nin en yüksek köprüsü Botan Çayı Beğendik Köprüsü açıldı

Bitlis'in Hizan ilçesi ile Siirt’in Pervari ilçelerini birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü cumartesi hizmete açıldı. Köprü, 450 metre uzunluğu ve 165 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek köprüsü unvanına sahip olacak. Köprüyle Van-Pervari yolu 5 saatten 2 saate düşecek. 

Yolcuların gözü önünde şoförü dövdüler

Mersin'de aynı güzergahta çalışan 2 ayrı yolcu minibüs kooperatifi arasında yolcu alma meselesi yüzünden bir şoför, yolcuların gözü önünde darp edildi.

Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü bir de yarıştı

Çankırı'da vakaya giden bir ambulans hızla giden bir kamyondan yol istedi. Kamyon sürücüsü ambulansa yol vermezken adeta sağlık aracıyla yarıştı.

Flamingoların yaşam cenneti: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.

İpek kozalarından nasıl iplik elde ediliyor?

Dilek Hanif'in sunduğu Halkın Sanatı bu hafta; ‘ipek’ ürünlerinin kalbinin attığı Bursa’da ipek kozalarının peşine düştü, iplik üretimin hikayesine yakından baktı. Halkbank’ın katkılarıyla Halkın Sanatı, pazar 11.15’te NTV’de.

Çinko eksikliği nasıl anlaşılır? Çinko içeren yiyecekler hangileri?

100'den fazla enzim üzerinde etkili olan çinkonun vücutta çok önemli görevleri var. Peki, çinko eksikliğinin belirtileri nelerdir? Çinko zengini besinler hangileri?

Çinko eksikliği nasıl anlaşılır? Çinko içeren yiyecekler hangileri nelerdir?

100'den fazla enzim üzerinde etkili olan çinkonun vücutta çok önemli görevleri var. Peki, çinko eksikliğinin belirtileri nelerdir? Çinko zengini besinler hangileri?

Çinko eksikliği nasıl anlaşılır? Çinko içeren yiyecekler nelerdir?

100'den fazla enzim üzerinde etkili olan çinkonun vücutta çok önemli görevleri var. Peki, çinko eksikliğinin belirtileri nelerdir? Çinko zengini besinler hangileri?

SON DAKİKA: Askeri casusluk davasında karar

SON DAKİKA HABERİ: İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün TSK içindeki üyeleri hakkında açılan davada 61 sanığa 1 yıl 13 ay ile 10 yıl 7 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verildi.

Güney Kore'de Seul belediye başkanı için kayıp ihbarı

Güney Kore'de başkent Seul'un Belediye Başkanı Park Won-soon için ailesi kayıp ihbarında bulundu.

Konya'nın 'yayla cenneti' Anamas Dağı

Konya'nın Beyşehir ilçesindeki Orta Torosların uzantısı Anamas Dağı'nın eteklerindeki yaylalar, havası, doğası ve tabiat harikası muhteşem manzaralarıyla ziyaretçilerinin ilgi odağı oluyor.

Ceren Özdemir'in katilinin cezaya itirazı reddedildi

Ordu'da üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir'i evinin önünde bıçakla öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılan Özgür Arduç hakkında üst mahkemeye yapılan ceza itirazı reddedildi.

Ceren Özdemir'in katilinin istinaf başvurusu reddedildi

Türkiye'yi sarsan Ceren Özdemir cinayetinde, katil Özgür Arduç'un müebbet hapis cezasına yaptığı itiraz reddedildi. Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi Arduç'un ''eksik inceleme'' gerekçesiyle yaptığı istinaf başvurusunu, yargılamanın hukuka uygun yapıldığı kararıyla geri çevirdi. Arduç'un Yargıtay'a temyiz başvurusu yapma hakkı bulunuyor.

Diyanet'ten müftülüklere corona talimatı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 81 il müftülüğüne corona virüsle ilgili bir yazı gönderdi, vatandaşların önlemler konusunda uyarılmasını istedi.

Maske takmak corona virüs riskini yüzde 65 azaltıyor

ABD’li bilim insanları, ağız ve burnu örtmeninin yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanma riskini yüzde 65 azalttığını açıkladı. Araştırmacılar maske ile birlikte sosyal mesafeye dikkat edilmesiyle Covid-19 yakalanma riskinin yüzde 90 azaldığını söyledi.

Yavru gorilin imdadına babası yetişti

Son görüntülerimiz İngiltrere'de bir hayvanat bahçesinden... Gümüş sırtlı dişi goriller kavga ederken arada kalan yavrunun imdadına babası yetişti. 160 kiloluk goril, yavruyu yerden alarak bağrına bastı. Daha sonra kavgayı ayırmaya çalışan gorilin görüntüleri, ziyaretçilerinin kameralarına yansıdı.

Kılıçdaroğlu'dan liderlere mektup

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 25-26 Temmuz'da yapılacak kurultayla ilgili parti liderlerine gönderdiği mektupta "Sizleri davet edemiyor olmaktan büyük üzüntü duyuyorum" dedi.

Karga bir an olsun yanından ayrılmıyor

Bursa'da bir lise öğrencisi apartman boşluğuna düşen kargayı kurtardıktan ikili arasında ilginç bir dostluk oluştu. 

ABD'den Kuzey Kore'ye müzakere çağrısı

ABD'nin Kuzey Kore Özel Temsilcisi Stephen Biegun, iki ülke arasındaki müzakereleri sürdürme niyeti olmadığını açıklayan Kuzey Kore ile görüşmelere kaldığı yerden devam etmenin önemini vurguladı.

İstanbul'da 40 emniyet müdürünün yeri değişti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çeşitli ilçe ve şubelerde görevli 40 emniyet müdürünü kapsayan atama ve yer değiştirme işlemi gerçekleştirildi.

Sıradışı bir kamp deneyimi: Sosyal mesafeli gözyaşı çadırları

Belçika’nın Borgloon kasabasında Hollandalı sanatçı Dre Wapenaar tarafından tasarlanan çadırlar, yeni tip  corona virüs pandemisi nedeniyle seyaht kısıtlamalarının uygulanmasının ardından Belçikalıların yoğun ilgi gösterdiği tatil seçeneklerinden biri oldu. Bununla birlikte, sosyal mesafenin korunduğu ağaca asılı gözyaşı şeklindeki çadırlar, aynı zamanda iklim değişikliğine karşın farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

İran'dan Yemen'deki Husilere silah iddialarına yalanlama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun dün yeniden gündeme getirdiği "Tahran'ın Yemen'deki Husilere silah gönderdiği" iddiasını yalanladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'sosyal medya' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın "Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Ayasofya' ve 'sosyal medya' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu. Burası 'Gerçek hayatta suç olan sanal hayatta da suçtur' ilkesiyle hareket edilmesi gereken bir alandır'' dedi. Kalın Ayasofya tartışmalarına ilişkin ise ''İbadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez.Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir" ifadesini kullandı.

İran'da dövizi ülkeye getirmeyen ihracatçıya ceza

İran'da kazandığı dövizleri ülkeye getirmeyen ihracatçılara ceza uygulanacak.

Patlama neden oldu? (İstikrarsızlaşmış mühimmat)

Sakarya'da hava fişek fabrikasındaki patlamadan geriye kalan malzemelerin imhası sırasında da patlama oldu. Olayda 3 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, başta ihmal iddiaları olmak üzere, olayla ilgili NTV canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu.

Yayaların üzerine aracını süren sanık için istenen ceza

İstanbul Bakırköy'de bir kadını darbettiği için kendisine tepki gösterenlerin üzerine aracını sürerek bazılarının yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan Görkem Sertaç Göçmen'in 18 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Sivas'ta cımbızla topluyor, kilosunu 30 bin TL'ye satıyor

Dünyanın en pahalı baharatları arasında yer alan Safran bitkisi, cımbızla tek tek toplanıyor. Kilosunun yaklaşık 30 bin TL'ye satıldığını söyleyen bir aktar, ''Müşterilerimiz bunu gram şeklinde alıyor. Bizde tartarken bunu 1 gram şeklinde tartıyoruz'' dedi.

Sivas'ta cımbızla topluyor, kilosunu 30 bin TL'ye satıyor

Dünyanın en pahalı baharatları arasında yer alan Safran bitkisi, cımbızla tek tek toplanıyor. Kilosunun yaklaşık 30 bin TL'ye satıldığını söyleyen bir aktar, ''Müşterilerimiz bunu gram şeklinde alıyor. Bizde tartarken bunu 1 gram şeklinde tartıyoruz'' dedi.

İmha edilecek havai fişekler patladı: 3 şehit

Sakarya'da 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından imha edilmek üzere taş ocağına götürülen havai fişekler kamyondan indirildiği sırada patladı. Olayda 3 jandarma personeli şehit oldu, 6 da yaralı var.

İmha edilecek havai fişekler patladı: 3 şehit

Sakarya'da 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından imha edilmek üzere taş ocağına götürülen havai fişekler kamyondan indirildiği sırada patladı. Olayda 3 jandarma personeli şehit oldu, 6 da yaralı var.

Sakarya'da imha edilecek havai fişekler patladı: 3 şehit

Sakarya'da 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından imha edilmek üzere taş ocağına götürülen havai fişekler kamyondan indirildiği sırada patladı. Olayda 3 jandarma personeli şehit oldu, 12 de yaralı var.

Sakarya'daki patlama alanından görüntüler

Sakarya'da havai fişek yüklü araç patladı. Sakarya'da yayın yapan TV 264'ün NTV'ye ulaştırdığı görüntülere göre bölgede havai fişekler patlamaya devam ediyor. Söz konusu kamyonun geçen cuma patlamanın meydana geldiği fabrikadaki havai fişekleri imha etmek üzere yolda olduğu bildirildi. 

PATLAMAYA DAİR EN SON BİLGİLER

Doğu Karadeniz'de sağanak sel ve heyelana yol açtı: Ev çöktü, yollar kapandı

Doğu Karadeniz’de etkili olan sağanak, sel ve heyelanlara yol açtı. Trabzon’da 3 katlı bina ile yollar çöktü, mahsur kalan 24 kişi kurtarıldı. Baskın yaşanan şantiyedeki 15 işçi son anda kaçarak kurtuldu. Sel sularının ortasında kamyonetiyle kalan bir sürücü ise kurtarıldı.

Türkiye'de yamaç paraşütü yapılan yerler

İnsanlık tarihinin en eski hayallerinden birisi uçmak... Tarih sayfaları Leonardo da Vinci, Hezarfen Ahmet Çelebi, Wright Kardeşler gibi çılgın bilim insanlarıyla dolu. Uçmak, günümüzde teknoloji ve uçaklar sayesinde oldukça olağan bir eylem haline geldi. Ancak rüzgarı havada hissederek süzülmek bambaşka bir olay. Bu duyguyu yaşamanın en güzel yolu ise yamaç paraşütü yapmak. Dijital aktivite portalı Aktivido.com, bu büyüleyici uçma deneyimini yaşayabileceğiniz Türkiye'deki yamaç paraşütü yapılan yerleri derledi.

Yamaç paraşütü nerede yapılır? - Türkiye'de yamaç paraşütü yapılan yerler

İnsanlık tarihinin en eski hayallerinden birisi uçmak... Tarih sayfaları Leonardo da Vinci, Hezarfen Ahmet Çelebi, Wright Kardeşler gibi çılgın bilim insanlarıyla dolu. Uçmak, günümüzde teknoloji ve uçaklar sayesinde oldukça olağan bir eylem haline geldi. Ancak rüzgarı havada hissederek süzülmek bambaşka bir olay. Bu duyguyu yaşamanın en güzel yolu ise yamaç paraşütü yapmak. Dijital aktivite portalı Aktivido.com, bu büyüleyici uçma deneyimini yaşayabileceğiniz Türkiye'deki yamaç paraşütü yapılan yerleri derledi.

Yeşilçam oyuncularının ünlü terzisi şimdi yardım bekliyor

İstanbul’da uzun yıllar ünlü sinema sanatçılarının terziliğini yapan ve ardından ‘Buerger’ hastalığına yakalanıp 2 bacağını kaybeden Sefer Yanar, Adana’da oğlunun yardımıyla hayata tutunuyor. Yaşlı adam, akülü araba ve yardım bekliyor.

Yeşilçam oyuncularının ünlü terzisi şimdi yardım bekliyor

İstanbul’da uzun yıllar ünlü sinema sanatçılarının terziliğini yapan ve ardından ‘Buerger’ hastalığına yakalanıp 2 bacağını kaybeden Sefer Yanar, Adana’da oğlunun yardımıyla hayata tutunuyor. Yaşlı adam, akülü araba ve yardım bekliyor.

Semptomları 100 gündür kaybolmadı: Corona virüs kendini tekrar aktif hale getiriyor mu?

ABD’nin New York kentinde bir doktor 14 Mart'ta yeni tip corona viruse (Covid-19) yakalandı ve 14 günlük karantina sürecine girdi. Ancak, 30 yaşındaki doktor Yochai Re'em, hastalığı atlatmasının üzerinden 100 gün geçmesine rağmen bulantı, mide ve bacak ağrısı, karaciğer fonksiyonlarında bozukluk gibi semptomları göstermeye devam ediyor. ABD'li doktorun yaşadığı bu durum, bazı uzmanlar tarafından dile getirilen "Virüs tıpkı uçuk gibi bir süre sonra tekrar kendini aktif hale getirebilir" teorisini akıllara getirdi.

Borrell: Türkiye ile ilişkilerimizdeki olumsuz eğilimi sonlandırmalıyız

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, "Türkiye önemli bir ortak, aday ülke ve NATO müttefikimiz. İlişkilerimizdeki mevcut olumsuz eğilimi sonlandırmalı ve tersine çevirmeliyiz" dedi.

Yemen'de Husiler Marib kentine füze fırlattı

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husilerin Yemen'in doğusundaki Marib kentinde bir yerleşim birimine balistik füze fırlattığını belirtti.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama meydana geldi

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama meydana geldi: 2 şehit

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu belirtilirken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Belediye Başkanı, ''2 şehidimiz var'' açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 2 şehit

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu belirtilirken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Belediye Başkanı, ''2 şehidimiz var'' açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 2 şehit

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım,  ''Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var'' açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 3 şehit, 6 yaralı

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım,  ''Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var'' açıklamasını yaptı.

SON DAKİKA: Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 3 şehit, 6 yaralı

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım,  ''Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var'' açıklamasını yaptı. Belediye başkanı ise taşıma hakkında, ''Atık malzemelerinin ilk sevkiyatıydı'' bilgisini verdi.

Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 3 şehit, 6 yaralı

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım,  ''Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var'' açıklamasını yaptı. Belediye başkanı ise taşıma hakkında, ''Atık malzemelerinin ilk sevkiyatıydı'' bilgisini verdi.

Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 3 şehit, 12 yaralı

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit olurken, 12 kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Soylu, "Patlama son 1,1,5 tonluk mühimmatın imhası sırasında oldu. Araç şoförü ağır yaralı" açıklaması yaptı.

Sakarya Taşkısığı'nda havai fişek taşıyan kamyonda patlama: 3 şehit

SON DAKİKA HABERİ: Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit olurken, 12 kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Soylu, patlama olan fabrikaya ilişkin çalışma ve imar izninin en kısa zamanda iptal edileceğini söyledi.

ABD’de 25 kilometrelik corona virüs testi kuyruğu

ABD'de araç içinde corona virüs testi yaptırmak isteyenler 25 kilometre kuyruk oluşturdu. 8 saat araç içinde bekleyen ABD'liler sonuçları 10 gün sonra öğreniyor.

Afrikalı siyam ikizleri 18 saatlik operasyonla ayrıldı

Afrika’da yapışık olarak doğan iki yaşındaki siyam ikizleri 18 saatlik operasyonla ayrıldı. Operasyon İtalya'da yapıldı.

Gaziantep'te mezarlıkta silahlı kavga: 3 yaralı, 3 gözaltı

Gaziantep'te husumetli iki grup arasında mezarlıkta çıkan kavgada, 3 kişi silahla vurularak ağır yaralandı. Polis 3 şüpheliyi gözaltına alırken, kaçan 3 kişinin ise yakalanması için çalışma başlattı.

Prof. Dr. Ayaz: Kurbanlıklarda bugüne kadar Covid-19 etkeni tespit edilmedi

Tarım Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ayaz, "Bugüne kadar daha çok kedi ve köpek ya da kürkü için yetiştirilen hayvanlarda Covid-19 etkeni tespit edildi. Bahsettiğimiz kurbanlık hayvanlarda; koyun, keçi, sığır, manda ve devede bugüne kadar Covid-19 etkeni henüz tespit edilmiş veya bildirilmiş vaka yok" dedi.

Aşıyı reddederek çocuğunuzu riske atmayın!

Aşı karşıtlığı; toplum bağışıklığının aksamasında ve buna bağlı aşıyla korunabilen hastalık ve salgınların oluşmasında ciddi bir tehdit oluşturuyor. Çocukluk yaş grubunun en önemli sağlık sorunlarından biri bulaşıcı olan enfeksiyon hastalıkları. Bu hastalıklardan korunmaya yönelik uygulamalardan olan aşılar, çocukluklarda koruyucu sağlık hizmetlerinin en önemli yapı taşlarından biri. Sadece çocuğu korumakla kalmayarak toplum sağlığına da önemli katkılar sağlıyor.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeninin cezası belli oldu

İstanbul'da sahte kimlikle yakalanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen'e 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezası verildi.

Minibüs şoförünün isyanı: Anahtarı polise bırakıp gideceğim

Sultanbeyli’de durakta işe geç kaldıklarını iddia ederek minibüse kapasitesinden fazla binen yolculara şoför isyan etti. Ayakta yolcu olmaması gerektiğini söyleyen dolmuşçu şoförü yolcuları uyararak, “İnşallah uygulama yoktur. Eğer varsa da arabayı anahtarla polise bırakıp gideceğim” dedi. Sultanbeyli'de işe geç kaldıklarını ve hiç bir dolmuşun kendilerini almadıklarını söyleyen yolcular kendilerini götürmesi için minibüs şoförüne ısrar ettiler. Yolcuların işe geç kalmasına razı olmayan minibüs şoförü çaresiz kalarak yolcuları götürmeye başladı. Polis kontrol noktasına ceza yemek istemeyen minibüs şoförü ile yolcular arasında ilginç diyaloglar yaşandı. O diyaloglar bir yolcu tarafından da kaydedildi.

İstanbul'da barajların doluluğu düşüyor

İstanbul’da Temmuz ayında barajların doluluk oranı son 3 yıl ortalamasına göre düştü. Son 3 yılda yüzde 75’lerde olan doluluk oranı bu yıl yüzde 62’ye kadar geriledi.

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (2020 Kurban Bayramı tarihleri)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Fahretttin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından ''Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (2020 Kurban Bayramı tarihleri)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Fahretttin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından ''Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (Kurban Bayramı ne zaman?)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Fahretttin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından ''Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (Bakan Koca'dan açıklama)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Fahretttin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından ''Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? (Kurban Bayramı ne zaman?)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Fahretttin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından ''Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (2020 Kurban Bayramı ne zaman?)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna ''Böyle bir kısıtlama kararı henüz gündemde yok'' dedi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte 2020 Ramazan ayı ve dini bayramların tarihleri...

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanı Selçuk konuşuyor (Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?)

SON DAKİKA HABERİ:Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos'ta açılacak okullara dair bilgiler veriyor.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde Covid-19 ölümü

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde şoför olarak çalışan İsmail Sülü corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Maskesiz şekilde drone'a el salladılar, cezadan kurtulamadılar

Düzce'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske denetimi yapan emniyet dorne'nuna el sallayan 3 gence, önlemlere uymadıkları gerekçesiyle ceza kesildi.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2020 LGS tercihleri ne zaman yapılacak?)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Peki LGS tercih tarihleri ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2020 LGS tercihleri ne zaman yapılacak?)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Peki LGS tercih tarihleri ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

LGS sonuçları bu hafta açıklanacak! 2020 LGS sonuçları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Peki LGS tercih tarihleri ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklanacak (LGS tercihleri ne zaman yapılacak)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Peki LGS tercih tarihleri ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

2020 LGS sonuçları perşembe günü açıklanacak (2020 lise taban puanları)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, 2020 lisa taban puanlarını içeren tercih kılavuzunun da sonuçlarla aynı gün yayınlanacağını duyurdu.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, 2020 lisa taban puanlarını içeren tercih kılavuzunun da sonuçlarla aynı gün yayınlanacağını duyurdu.

2020 LGS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman başlayacak? (LGS 2020 tercih kılavuzu)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, 2020 lisa taban puanlarını içeren tercih kılavuzunun da sonuçlarla aynı gün yayınlanacağını duyurdu.

LGS sonuçları nereden öğrenilecek? LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak? (2020 LGS tercih kılavuzu)

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, 2020 lise taban puanlarını içeren tercih kılavuzunun da sonuçlarla aynı gün yayınlanacağını duyurdu.

LGS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. Öğrenciler gözlerini 16 Temmuz'da açıklanacak sınav sonuçlarına çevirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, 2020 lise taban puanlarını içeren tercih kılavuzunun da sonuçlarla aynı gün yayınlanacağını duyurdu.

2020 LGS sonuçları açıklandı (LGS sonuçları nereden öğrenilecek?)

LGS sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. LGS tercih kılavuzunun da gün içine açıklanması bekleniyor.

LGS sonuçları açıklandı (2020 LGS tercihleri ne zaman başlayacak?)

LGS sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav 20 Haziran'da gerçekleşmişti. LGS tercih kılavuzunun da gün içine açıklanması bekleniyor.

2020 bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımı şartları nelerdir?

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmak isteyenler, bekçi alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Ancak 2020 yılı bekçi alımları için tarih henüz açıklanmadı.

Bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımı şartları neler? (Bekçi alımı 2020)

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmak isteyenler, bekçi alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Ancak 2020 yılı bekçi alımları için tarih henüz açıklanmadı.

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Önümüzde iki önemli kırılma noktası var

Düğünlerde önlemler nasıl olacak, okullarda virüs önlemleri nasıl uygulanacak? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, corona virüs salgınının seyri ve önlemlere ilişkin NTV'ye değerlendirmelerde bulundu. Özlü, virüsün havada asılı kalarak bulaşabileceğine yönelik tespitler için ise "

Bor atığından lityum üretilecek

enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Sıvı atığın içindeki lityumu geri kazanma üzerine teknoloji geliştirdik. İlk etapta yıllık 10 ton lityum üretim kapasitesine sahip tesisi devreye alacağız. Temmuz ayı içinde tesisin montajına inşallah başlıyoruz" dedi.

Avustralya Hong Kong'la iade anlaşmasını askıya aldı

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Çin’in, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde yürürlüğe koyduğu Ulusal Güvenlik Kanunu’nun bölgeye esaslı değişiklikler getirdiğini belirterek, Hong Kong ile suçluların iadesi anlaşmasını askıya aldığını açıkladı.

Metrobüste yangın paniği

Bahçelievler'de haraket halindeki bir metrobüste yangın çıktı. Motor bölümünden yükselen dumanlara yangın tüpüyle müdahale edildi.

Arap milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Los Angeles'taki evi 32,5 milyon dolara satışta

Arap dünyasının en zenginlerinden biri olarak tanınan ve mayıs ayında 79 yaşında hayatını kaybeden Suudi milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Los Angeles’taki lüks malikanesi 32,5 milyon dolara satışa çıkarıldı. 

Bolsonaro'dan yerli halk için Covid-19 yardımına veto

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ülkedeki yerli halk için yeni tip corona virüs (Covid-19) yardımı sağlanmasını öngören yasanın ilgili maddelerini reddetti.

Katar: Libya'da tek çözüm meşru hükümeti desteklemek

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Libya krizinde tek çözüm yolunun meşru hükümetin desteklenmesi olduğunu belirtti.

İstanbul'da DAEŞ operasyonu: 10 gözaltı

İstanbul'da terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, ABD'ye Güney Kıbrıs tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim programına dahil etmesine tepki gösterdi.

AK Parti'den, ABD'nin Güney Kıbrıs adımına tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim programına dahil etmesine tepki gösterdi.

Kanada'da Asya kökenlilere Covid-19 tacizi

Kanada’da yaşayan Asya kökenli vatandaşların yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının ardından ırkçı ve etnik tacizlere maruz kaldıkları belirlendi.

Sağlık Bakanı: Okullar için hibrit bir takım yöntemler önerilebilir (hibrit eğitim modeli nedir?)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Okulların açılma tarihiyle ilgili konuşan Koca, alınacak önlemlerle ilgili "hibrit birtakım yöntemler önerilebilir" dedi. Peki, hibrit nedir? Hibrit eğitim modeli nasıl uygulanır?

Hibrit eğitim modeli nedir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Okulların açılma tarihiyle ilgili konuşan Koca,"Okullardaki eğitimin uzaktan, hibrit veya karma eğitim tarzında mı olacağı konusunda Bakanlık ile Bilim Kurulundaki arkadaşlarımız çalışıyor" dedi. Peki, hibrit nedir? Hibrit eğitim modeli nasıl uygulanır?

İBB'de devir teslim töreni

Can Akın Çağlar, İBB Genel Sekreterliği görevini devraldı. Belediyedeki devir teslim töreninde konuşan İBB Başkanı İmamoğlu ve Çağlar yolsuzluk iddialarına yanıt verdi.

Sosyal mesafesiz sokak düğününe polis baskını

İstanbul Ataşehir'de sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak sokak düğünü yapan Roman vatandaşları polis ekipleri tarafından dağıtıldı. Düğün sahibine ve maskesi olmayan 10 kişiye cezai işlem uygulandı.

Trump babasının duygasal tacizine maruz kaldı iddiası

Donald Trump'ın yeğeni Mary tartışmalara neden olan kitabında, ABD Başkanı'nın uzun yıllar babasının duygusal tacizine maruz kaldığını öne sürdü. 

Trump babasının duygusal tacizine maruz kaldı iddiası

Donald Trump'ın yeğeni Mary tartışmalara neden olan kitabında, ABD Başkanı'nın uzun yıllar babasının duygusal tacizine maruz kaldığını öne sürdü. 

3500 yıllık Hitit yaşamı, Hattuşa'da kurulan köyle yeniden canlandırıldı

Çorum'un Boğazkale ilçesinde inşa edilen Hitit Köyü'nde turistler Hititlerin 3 bin 500 yıl önceki günlük yaşantısına tanıklık ederken, ilçedeki kadınlar da ürettikleri el emeği ürünlerden satarak kazanç sağlayacak.

Vali uyardı: Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, "Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor. Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz" dedi.

Dolmabahçe'de hareketli anlar

İstanbul Dolmabahçe'de hareketleri şüpheli bulunan kadın, polisi alarma geçirdi. Dolmabahçe Caddesi bir süre çift taraflı trafiğe kapatılırken kadın gözaltına alındı.

Corona virüste son durum: İyileşen sayısı 7 milyonu geçti

Corona virüs salgınında can kaybı 552 bini aşarken vaka sayısı da 12 milyon 170 bin oldu. Covid-19 hastalığını yenenlerin sayısı da 7 milyon 70 bine yükseldi. ABD hem vaka hem can kaybı sayısında lider. Son 24 saatte Brezilya'da 1223, Meksika'da 782, Hindistan'da 487 kişi hayatını kaybetti.

Corona virüste son durum: İlk ölümün üzerinden altı ay geçti

Corona virüs salgınında can kaybı 552 bini aşarken vaka sayısı da 12 milyon 170 bin oldu. Covid-19 hastalığını yenenlerin sayısı da 7 milyon 70 bine yükseldi. ABD hem vaka hem can kaybı sayısında lider. Son 24 saatte Brezilya'da 1223, Meksika'da 782, Hindistan'da 487 kişi hayatını kaybetti. Corona nedeniyle ilk ölüm 9 Ocak 2020'de salgının merkezi olarak nitelendirilen Wuhan'da yaşandı. Aradan geçen altı ayda Covid-19 tüm dünyayı etkisi altına alan bir küresel salgına dönüştü. Sadece son bir ayda 135 kişi hayatını kaybetti.

Yapımcı Mustafa Uslu’ya şantaj: Vurulmak istemiyorsan 300 bin ver

Mustafa Uslu, kendisine ‘Kurşun yemek istemiyorsan 300 bin lira ver’ diye şantaj yapan kişileri ihbar etti. Ünlü yapımcı, polislerle iş birliği yaparak kendisinden para isteyen kişiyi suçüstü yakalattı. Yağmacı ve iş birlikçileri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SON DAKİKA: Gri Liste'de yer alan terörist etkisiz hale getirildi

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı, 28 Haziran'da Van'ın Çatak ilçesinde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin terörden arananlarda 500 bin TL'ye kadar ödülle gri listede yer alan 'Avareş' kod adlı Musa Bulan olduğunun belirlendiğini duyurdu.

Gri Liste'de yer alan terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 28 Haziran'da Van'ın Çatak ilçesinde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin terörden arananlarda 500 bin TL'ye kadar ödülle gri listede yer alan 'Avareş' kod adlı Musa Bulan olduğunun belirlendiğini duyurdu.

16 asırlık köprüye yine sprey boyayla yazı yazdılar

Adana'da 384 yılında Roma İmparatoru Hadrian tarafından, mimar Auxentius'a inşa ettirilerek 'Justinian Köprüsü' adı verilen ve zamanla Taşköprü adını alan tarihi köprüye daha önce temizlenip silinmesine rağmen yine sprey boyalarla yazılar yazıldı. Adanalılar 16 asırlık köprüye verilen zarara tepki gösterdi.

Hatalı basım 50 TL'ye, 75 bin TL teklif edildi

Antalya'da, bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 50 TL'lik banknotun değeri, duyanları şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin, hatalı basım 50 TL'ye 75 bin TL'lik teklif gelmesine rağmen satmadığını söyledi.

Melania Trump'ın heykeli ateşe verildi

ABD Başkanı Trump'ın eşi Melania'nın memleketi Slovenya'da dikilen heykeli kundaklandı. Ateşe verilen heykel gördüğü zarar nedeniyle kaldırıldı.

Bakkal çırağı köpek siparişleri taşıyor

Kolombiya sokaklarındaki bu kurye alışılmışın çok dışında. Labrador cinsi Eros isimli köpek, market işleten sahibine yardımcı oluyor. Siparişleri ağzında taşıdığı sepetiyle müşterilere götürüyor.

Gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 9 Temmuz anlık ve güncel gram altın kuru fiyatları

Gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Dün 400 lirayı gören ve rekorunu yenileyen gram altında 9 Temmuz 2020 anlık ve güncel alış fiyatı 399,50, satış fiyatı ise 399,69 lira seviyesinde yer alıyor.

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 9 Temmuz anlık ve güncel altın fiyatları

Gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Dün 400 lirayı gören ve rekorunu yenileyen gram altında 9 Temmuz 2020 anlık ve güncel alış fiyatı 399,50, satış fiyatı ise 399,69 lira seviyesinde yer alıyor.

İstanbul’un en riskli 4 ilçesi

Corona virüs vakalarının en çok görüldüğü kent olan İstanbul’da Başakşehir, Bağcılar, Sultangazi ve Zeytinburnu en riskli ilçeler arasında yer alıyor. Vaka sayıları açıklanmıyor ama nüfus yoğunluğu yüksek ilçeler salgını tetikliyor.

İstanbul’un en riskli 4 ilçesi (Corona virüs haritası)

Corona virüs vakalarının en çok görüldüğü kent olan İstanbul’da Başakşehir, Bağcılar, Sultangazi ve Zeytinburnu en riskli ilçeler arasında yer alıyor. Vaka sayıları açıklanmıyor ama nüfus yoğunluğu yüksek ilçeler salgını tetikliyor.

Atama kararları Resmi Gazete'de

Bazı kurumların yönetim kurullarına yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Şanlıurfa'da 62 ev karantinaya alındı

Şanlıurfa'da yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 62 evde karantina uygulaması başlatıldı.

İstanbul'da tarihi ahşap binada yangın

İstanbul Şişli'de, tarihi ahşap binanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İddia için 40 metreden denize atlayan Rus genç, öldü

Antalya'da, arkadaşlarıyla girdiği iddia üzerine 40 metrelik falezlerden denize atlayan adı öğrenilemeyen Rus genç hayatını kaybetti. Rus gencin denize atlaması ve su üzerinde hareketsiz kalması, cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülere anbean yansıdı. Gencin suda çırpındığını gören ve yardım etmek için denize giren Erhan Uludağ ise polislere "Lütfen yaşıyor deyin" dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünde atama ve yer değiştirmeler

2020 yılı genel atama dönemi kapsamında 627 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi.

Emniyet teşkilatında atama ve yer değiştirmeler

2020 yılı genel atama dönemi kapsamında 627 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi.

New York'ta her 4 kiracıdan 1'i 4 aydır kirasını ödeyemiyor

ABD'nin New York kentinde, Covid-19 salgını nedeniyle gelir kaybı yaşayan her 4 kiracıdan 1'inin 4 aydır kirasını ödeyemediği bildirildi. Çoğunluğu dar gelirli olan kiracıların federal hükümetten aldığı işsizlik yardımının temmuz ayı sonunda bitecek olması ise durumu daha da kötüleştirecek

New York'ta her dört kiracıdan biri kirasını ödeyemiyor

ABD'nin New York kentinde, Covid-19 salgını nedeniyle gelir kaybı yaşayan her dört kiracıdan birinin dört aydır kirasını ödeyemediği bildirildi. Çoğunluğu dar gelirli olan kiracıların federal hükümetten aldığı işsizlik yardımının temmuz ayı sonunda bitecek olması ise durumu daha da kötüleştirecek

İstanbul'da terör operasyonu

İl genelinde başlatılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda adrese baskın yapıldı.

Meclis'te çoklu baro mesaisi

Meclis Genel Kurulu'nda tartışmalı baro teklifi düzenlemesi görüşmeleri başladı. Nispeten sakin geçen görüşmelerde usul ve anayasaya aykırılık tartışmaları yaşandı. Çoklu baro düzenlemesinin ilk gün mesaisinde teklifin ilk iki maddesi kabul edildi.

BMGK, Rusya'ya ret

Rusya'nın Suriye'ye Türkiye'den Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısındaki Babülhava'dan sadece 6 ay uluslararası yardımların girişini öneren karar tasarısı, BMGK'de gereken 9 oya ulaşamadı.

Beyaz Saray'dan Çin'e yaptırım sinyali

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien, "Dışişleri Bakanlığımız, Hong Kong'un özerkliğini sürdürdüğünü tespit edemezse, Hong Kong ve Çin'e yaptırım uygularız" dedi.

Dünya genelinde covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 7 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip corona virüsten (Covid-19) iyileşenlerin sayısı 7 milyonu aştı.

Rumlara ABD desteğine KKTC'den tepki

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), ABD’nin, Güney Kıbrıs Rum yönetimini (GKRY) "Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim" (IMET) programına dahil etmesine tepki gösterdi.

"NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi"

ABD Başkanı Trump,  "NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi. Şimdi onun yerini yepyeni ve güzel USMCA aldı. USMCA birçok avantaj sağlayacak, bu anlaşma uluslararası alanda varılan en iyi anlaşma" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İngiltere Başbakanı Johnson'la görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la görüşmesinde serbest ticaret anlaşması dahil ikili ilişkilerin yanı sıra aralarında Libya'nın da olduğu bölgesel konuları ele aldıklarını söyledi.

SON DAKİKA: Malatya Battalgazi'de 4,4'lük deprem

SON DAKİKA HABERİ: AFAD, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde saat 23.57'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi.