Koronavirüs Haberleri 04 Aralık 2020, Son Gelişmeler

İsviçre, seyahat kısıtlaması getirdiği ülke sayısını artırdı

İsviçre'de federal hükümet, yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği "riskli ülkeler" listesini güncelledi.

Chang'e 5 uzay aracı, Ay'a Çin bayrağı dikti

Çin Ulusal Uzay İdaresi tarafından geçtiğimiz günlerde uzaya fırlatılan Chang'e 5 uzay aracı, Ay’a Çin bayrağı dikti.

AB ile İngiltere müzakerelerde uzlaşı sağlayamadı

Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerde uzlaşı sağlanamadı.

Dünya Gıda Programı'ndan 2021'de 12 ülke için kıtlık uyarısı

Dünya Gıda Programı (WF) Direktörü David Beasley, gelecek yıl en kötü insani krizlerden birinin yaşanabileceği ve 12 ülkenin kıtlık riski ile karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

DSÖ, Covid-19 salgınının sona erdiğine dair oluşan algıdan endişeli

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip Corona virüs (Covid-19) aşı çalışmalarındaki gelişmelerle tünelin ucundaki ışığın görüldüğünü belirterek, "Ancak DSÖ, Covid-19 salgınının sona erdiğine dair artan bir algıdan endişe duyuyor." dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya'da risk devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı yaptığı il değerlendirme toplantılarında bu illerde riskin devam ettiğini bildirdi.

Çin'de 600 milyon doz aşının bu yıl piyasaya sunulmaya hazır hale getirileceği bildirildi

Dünya genelinde yeni tip Corona virüs (Covid-19) vaka sayısı 65 milyon 932 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 518 bini aşarken, iyileşenlerin sayısı da 45 milyon 651 bine ulaştı. Çin'de 600 milyon doz aşının bu yıl içinde piyasaya sunulmaya hazır hale getirileceği bildirildi. İşte  Corona Virüs salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşananlar..

"Adolf Hitler" adlı aday Namibya'da seçimi kazandı

Namibya'da yerel seçimleri kazanan bir politikacı dünyanın gündeminde kendine yer buldu. Nedeniyse isminin Adolf Hitler olması.

4 Aralık 2020 corona virüs tablosu: 193 can kaybı, 32 bin 736 yeni vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 günlük corona virüs tablosunu açıkladı.

ABD'de fabrika siparişleri ekimde beklenenden fazla arttı

Altı ay art arda artış gösteren fabrika siparişlerinin yüzde 0,8 artması bekleniyordu

Kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yüzde 80'e ulaştı

İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi trafikte yoğunluk yaşanıyor.

'Avrupa Lotosu'nda büyük ikramiye 200 milyon Euro

"Avrupa Lotosu" olarak tanımlanan EuroMillions bu gece rekor ikramiye dağıtacak. EuroMillions'da bu geceki büyük ikramiye 200 milyon Euro. EuroMillions'da şimdiye kadar kazanılan en büyük ikramiyeyse 190 milyon Euro'ydu. Bu miktar bugüne kadar Birleşik Krallık'ta 2, İspanya ve Portekiz'de ise 1'er kez kazanıldı. 2004 yılında oluşturulan EuroMillion; Fransa, Birleşik Krallık, İspanya, Portekiz, İsviçre, İrlanda, Avusturya, Belçika ve Lüksemburg'da oynanabiliyor.

Zam şampiyonu domates cep yakıyor

Dün açıklanan kasım ayı enflasyon verilerinde fiyatı en çok artan ürünlerin sebze ve meyve ağırlıklı olduğu görüldü. Listede ilk sırada yer alan domates ise yüzde 67'lik fiyat artışıyla dikkat çekiyor. Domaste fiyatındaki büyük artış nedenini Antalya Toptancı Hali cevapladı.

Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Özgencil: Türkiye 'eski normal'e göre daha güçlü olacak

UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, "Küresel felaket geride kaldığında Türkiye eski normale göre daha güçlü bir ülke olarak yoluna devam edecek" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli sermaye kanal eğesi dünya pazarlarına açılacak

Öncü Dental iştiraki Dectac, üç yıllk Ar-Ge stratejisi sonrasında Türkiye’nin ilk yerli sermaye kanal eğesi ‘T-Endo Must’ı dental sektörün hizmetine sundu. T-Endo, Türk ağız ve diş sağlığı malzemeleri sektörünün son yıllarda gerçekleştirdiği yerlileşme çabalarının somut bir örneği olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye’nin en yaşlı kadını hayatını kaybetti

Van’ın Edremit ilçesinde yaşayan Türkiye’nin en yaşlı kadını olan Emine Baytar, 122 yaşında hayatını kaybetti.

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, küçük işletme önerileriyle yeniden yayınlandı

Facebook’un Türkiye’deki kültür-sanat topluluklarını desteklemek ve tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’nin “küçük işletme önerileri”ne yer veren yeni versiyonu çıktı.

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, küçük işletme önerileriyle yeniden yayınlandı

Facebook’un Türkiye’deki kültür-sanat topluluklarını desteklemek ve tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’nin “küçük işletme önerileri”ne yer veren yeni versiyonu çıktı.

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, küçük işletme önerileriyle yeniden yayınlandı

İstanbul’un kültür-sanat alanında sahip olduğu zenginlikleri şehirde yaşayan toplulukların gözünden aktaran ve Facebook’un küresel “Facebook Topluluk Şehir Rehberleri” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği Facebook İstanbul Topluluk Rehberi’nin yeni versiyonu Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Yunanistan'dan Türkiye'nin diyalog çağrılarına olumsuz yanıt

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, "Türkiye'nin sözde gerginliğin azalması için birkaç gün önce yapmış olduğu geç kalmış eylemler, ikna edici değildir" ifadelerini kullandı.

Günün öne çıkan haberlerini 60 saniyede izleyin (4 Aralık 2020)

4 Aralık 2020'de günün öne çıkan haberlerini bir dakikada izleyin...

Japonya'dan sıfır sera gazı hamlesi: Benzinli araç satışı yasaklanacak

Japonya'da hükümet, "sıfır sera gazı emisyonu" hedefi doğrultusunda 2030'lu yılların ortalarında yeni benzinli araçların satışını yasaklamayı planladığını açıkladı.

56 saatlik kısıtlama öncesinde trafik yoğunluğu

İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi trafikte yoğunluk yaşanıyor.

İşçiler Amazon'un sahibi Jeff Bezos'a karşı ayaklandı

Fransa'nın başkenti Paris'te dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos'a karşı işçiler ayaklandı. Amazon'un kurucusu Bezos, corona virüs salgını krizinde çıkar sağlamakla suçlandı.

'Doğunun gizli denizi' Hazar Gölü sonbaharın renkleriyle büyülüyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yılın dört mevsimi farklı güzelliklere sahne olan Hazar Gölü, sonbaharda mavi, yeşil ve sarının bütün tonlarının harmanlandığı eşsiz doğasıyla seyrine doyum olmayan manzaralar sunuyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Eminönü'nde alışveriş yoğunluğu

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde vatandaşlar Eminönü'ne akın etti. Çok sayıda vatandaş kısıtlama öncesinde buradaki dükkanlara gelerek alışveriş yaptı.

Neredennnnn nereeyeee

Türkiye'de yağışsız geçen aylar ve özellikle son dönemlerde baraj göllerinden yansıyan korkutucu fotoğraflar kuraklık konusunu gündemin üst sıralarına taşıdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan meteorolojik kuraklık haritalarında da yaşanan sıkıntının boyutu net bir şekilde fark edilebiliyor. Ağustos 2020-Ekim 2020 dönemini kapsayan 3 aylık kuraklık haritasında siyah renkle gösterilen kurak bölgelerin alanının, önceki haritaya göre çarpıcı bir şekilde arttığı görülüyor. MGM'nin raporlarını ntv.com.tr'ye değerlendiren İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, kuraklık şiddetinin gittikçe arttığını belirterek, ''Kuraklık etkisi aslında kendini 1 seneden beri göstermeye başlamış. Ancak etkisi, özellikle 3 aylık periyotta daha çok artmış'' dedi.

Azerbaycan’dan Fransa’ya bir hafta içinde ikinci nota

Azerbaycan, Fransa Ulusal Meclisinin Dağlık Karabağ hakkında dün kabul ettiği karar dolayısıyla Fransa'ya nota verdi. Daha önce Fransız Senatosunun,  Dağlık Karabağ'ın sözde Ermeni yönetimini tanıyan kararı onaylamasına nota veren Azerbaycan, bir hafta içinde ikinci kez nota vermiş oldu

Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dönük sözlerine tepki göstererek "Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın'' dedi.

Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanet

MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dönük sözlerine tepki göstererek "Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın'' dedi.

Neredennnnn nereeyeee

Türkiye'de yağışsız geçen aylar ve özellikle son dönemlerde baraj göllerinden yansıyan korkutucu fotoğraflar kuraklık ile ilgili risklerin giderek artmasına neden oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan meteorolojik kuraklık haritalarında da yaşanan sıkıntının boyutu net bir şekilde görülebiliyor. Ağustos 2020-Ekim 2020 dönemini kapsayan 3 aylık kuraklık haritasında siyah renkle gösterilen kurak bölgelerin alanının önceki haritaya göre çarpıcı bir şekilde arttığı görülüyor. MGM'nin raporlarını ntv.com.tr'ye değerlendiren İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, kuraklık şiddetinin gittikçe arttığını belirterek, ''Kuraklık etkisi aslında kendini 1 seneden beri göstermeye başlamış. Ancak etkisi, özellikle 3 aylık periyotta daha çok artmış'' dedi.

TEM'deki araç yangını trafiği kilitledi

İstanbul'da Ataşehir TEM Otoyolu'nda kamyonet alev alev yandı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, kamyonet kullanılamaz hale geldi. Yangın nedeniyle Çamlıca Gişeler istikametinde trafik yoğunluğu yaşandı.

Kocaeli'de 37 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

Kocaeli'nin Kartepe ve Gebze ilçelerinde, 37 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Türkiye’den Çin’e ilk ihracat treni uğurlandı

Türkiye'den Çin'e ilk ihracat treni Marmaray Kazlıçeşme istasyonundan uğurlandı. Uğurlama töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İlk trenimizdeki 42 konteynerin içerisinde Çin’e beyaz eşya taşıması yapacağız. Trenimiz, 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek 12 günde yükünü Çin’e ulaştıracak” açıklamasına yer verdi.

Rus YouTuber canlı yayında hamile kız arkadaşını öldürdü

Stas Reeflay isimli bir Rus YouTuber, bir izleyicisinin para teklifi üzerine 28 yaşındaki hamile kız arkadaşını soğukta bekleterek ölümüne sebep oldu.

Rus YouTuber canlı yayında hamile kız arkadaşının ölümüne neden oldu

Stas Reeflay isimli bir Rus YouTuber, bir izleyicisinin para teklifi üzerine 28 yaşındaki hamile kız arkadaşını soğukta bekleterek ölümüne sebep oldu.

Havalandırma arızalanınca 20 bin tavuk telef oldu

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde, tavuk çiftliğinde havalandırma arızası nedeniyle telef olan 20 bin tavuk, veteriner kontrolünde gömüldü. Çiftlikte zararın yaklaşık 200 bin TL olduğu öğrenildi.

Havalandırma arızalandı, 20 bin tavuk telef oldu

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde, tavuk çiftliğinde havalandırma arızası nedeniyle telef olan 20 bin tavuk, veteriner kontrolünde gömüldü. Çiftlikte zararın yaklaşık 200 bin TL olduğu öğrenildi.

Boşanmanın fiziksel ve ruhsal sağlık üzerinde olumsuz etkisi var

Danimarka’da yapılan araştırmada, boşanmış kişilerin boşandıktan sonra diğer kişilere göre fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklarının daha kötü olduğu açıklandı. Araştırmaya göre boşanmış kişilerin enerji seviyeleri ve sosyal sağlıkları boşandıktan sonra daha kötü oluyor.

Boşanmanın fiziksel ve ruhsal sağlık üzerinde olumsuz etkisi var

Danimarka’da yapılan araştırmada, boşanmış kişilerin boşandıktan sonra diğer kişilere göre fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklarının daha kötü olduğu açıklandı. Araştırmaya göre boşanmış kişilerin enerji seviyeleri ve sosyal sağlıkları boşandıktan sonra daha kötü oluyor.

Vaka sayısının yüzde 100 arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek

Antalya'da corona virüs vaka sayısı yüzde 100 artış gösterdi, hastanelerdeki yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 71'e ulaştı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımların sevk ve idaresinden sorumlu Doç. Dr. Nilgün Kavrut Öztürk, "Aile içi bulaşlar çok fazla gözüküyor. Doğum günü için bir araya gelmek gibi veya arkadaş gruplarının toplanıp yaptığı aktivitelerde çok sayıda kişiye virüsün bulaştığını görüyoruz" dedi.

Haftasonu yasakları başlıyor (Açık olan işletmeler hangileri?)

Yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında yeni bir karara kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Öte yandan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçıları muaf tutuldu. Peki kısıtlamada manav, kasap, marketler ne zaman hizmet verecek? Kuryeler çalışacak mı? İşte hafta sonu yasaklarına ilişkin merak edilenler...

Hafta sonu yasakları başladı (Açık olan işletmeler hangileri?)

Yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında yeni bir karara kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Sokağa çıkma kısıtlamasından kimler muaf tutuldu? Kısıtlamada manav, kasap, marketler ne zaman hizmet verecek? Kuryeler çalışacak mı? İşte hafta sonu yasaklarına ilişkin merak edilenler...

Maske takmadığı için uyarılan kadın, doktor kadını darp etti

Olay Gümüşpala Mahallesi 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. İddiaya göre sağlık merkezi içerisine gelen maskesiz kadın doktor Yağmur Turan’a (30) soru sormak istedi. Turan ise kadını uyararak maske takması gerekliliğini hatırlattı. Kadın şahıs doktor Turan’a tepki gösterip hakaretler yağdırdı. Turan ise polisi arayarak ‘Beyaz Kod’ bildirdi. Bu sırada kadın şahıs doktor Turan'ı tartaklayıp hakaretler etti.

Trabzon'da 'kendini gizleyen temaslı' tehlikesi

Trabzon'da son aylarda corona virüs vakalarında yüzde 50 artış yaşanırken, temaslı kişilerin kendilerini gizlediği ortaya çıktı. Vali İsmail Ustaoğlu, temaslı durumunda olan vatandaşların kendilerini gizlediğini gördüklerini belirterek, "Bu hem vicdani sorumluluktur, hem vebaldir, hem de kul hakkıdır" dedi.

Trabzon'da salgında 'gizli' tehlike! Vali vatandaşları uyardı

Trabzon'da son aylarda corona virüs vakalarında yüzde 50 artış yaşanırken, temaslı kişilerin kendilerini gizlediği ortaya çıktı. Trabzon Valisi Ustaoğlu, temaslı durumunda olan vatandaşların kendilerini gizlediğini gördüklerini belirterek, "Bu hem vicdani sorumluluktur, hem vebaldir, hem de kul hakkıdır" dedi.

Kızılay bağışçılarına hafta sonu yasak yok

Corona virüs pandemisi nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçıları muaf tutuldu. Kızılay’ın sitesinden randevu oluşturan vatandaşlar kan bağışı için Kızılay Kan Bağış Merkezlerine gidebilecek.

Rize'yi istila eden uğur böceklerinin sırrı ortaya çıktı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı 6 mahalleye dadanan uğur böcekleri ile ilgili saha incelemesi yapan uzmanlar, böceklerin zararlı tür olmadığını tespit etti. Ziraat Mühendisi Sonay Bilgili, "Bu böceği gördüğümüz zaman sevinmemiz gerekiyor. Çünkü uğur böceklerinin varlığı, doğal ortamın dengelendiğini ve ekosistemin düzene girdiğini gösterir" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlıyor...

Vatandaşlar hafta sonu kısıtlaması öncesi balıkçılara akın etti

Boğaza kıyısı olan Çanakkale'de önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık, şu sıralar bereketli günler yaşıyor. Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yapılacak olan sokağa çıkma kısıtlamalarına saatler kala, vatandaşlar balıkçı tezgahlarına akın etti. Mevsim balığı olan çinekop kilosu 50 TL, sarıkanat ise 60 liradan alıcı buluyor.

SON DAKİKA:Bakan Selçuk: Tüm tarafların görüşlerini değerlendireceğiz

SON DAKİKA HABERİ: Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Tüm tarafların görüşlerini değerlendireceğiz" dedi.

SMA'dan ölen çocukların fotoğraflarıyla para topluyorlar

Antalya'nın Alanya ilçesinde 2 çocuğunu SMA Tip- 1 hastalığından kaybeden Hikmet Bolat, vefat eden çocuklarının fotoğrafları kullanılarak sosyal medya üzerinden insanlardan para istendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Bolat, "4-5 yıl önce ölmüş çocuklarım üzerinden yapılan bu davranış vicdansızlıktan öte. Acılarımız tekrar tazelendi" dedi.

Salda Gölü gezi rehberi: Türkiye'nin Maldivler'i Salda Gölü hakkında bilinmesi gerekenler

Bembeyaz kumsalı ve turkuaz sularıyla Maldivler'i anımsatan Salda Gölü, Türkiye'nin Maldivler'i ve Saldivler gibi unvanlarla son birkaç yıldır rekor zayıda ziyaretçinin akınına uğruyor. Türkiye'de görülecek en özel doğal güzellikler arasında yer alan Salda Gölü'ne daha yakından bakmaya ne dersiniz? 

(Hazırlayan: Serdar UZUN / serdar.uzun@ntv.com.tr)

Türkiye'deki Suriyeli sayısı açıklandı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi oldu.

İBB'den 4 metro hattı için dış finansman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 580 milyon dolarlık eurobond ihraç etti. İBB Başkanı İmamoğlu, söz konusu finansmanın 4 metro hattının yapımında kullanılacağını söyledi.

Eski Bakan Nevzat Ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Eski Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz Zincirlikuyu Cami'inde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kadının yumurtalarını yere atan zabıtaya tepki

Esenyurt'ta zabıta ekipleri, yumurta satan kadının yumurtalarını yere atıp kırınca çevredekiler tepki gösterdi.

Şehir eşkıyaları 4 yaşındaki çocuğu vurdu

Aksaray'da av tüfeğiyle ateş edilen otomobildeki 4 yaşındaki çocuk ağır yaralandı.

Kadınlar için yaratılan 'ideal vücut' algısını yerle bir etmek için kendini vücut geliştirmeye adadı

Son yıllarda gittikçe artan belirli bir şekilde görünme algısı sonrasında insanlar özellikle kadınlar büyük baskı altına girmiş durumda. Bu konuda İngiliz vücut geliştirme sporcusu Rene Campbell, yaşam stili ve yaptığı sporla dikkatleri üzerine çekiyor. İki çocuk annesi Campbell, kadınlara toplumdan görünmeleri gereken bir şekil olduğu baskısının olduğunu ve kendisinin ‘kadınların nasıl görünmesi gerektiği görüşünü’ değiştirmek istediğini söylüyor.

Maske uyarısı yapan doktora saldırı

İstanbul Avcılar'da maske takmadan aile sağlığı merkezine giden hasta, kendisini uyaran doktora saldırdı. Gümüşpala Mahallesi'ndeki aile sağlığı merkezine maskesiz giden kadın, doktor Yağmur Turan tarafından maske takması için uyarıldı. Ancak uyarıyı dikkate almayan kadın ısrarla doktordan şikayetini dinlemesini istedi, talebi karşılanmayınca da hakaret etti. Bunun üzerine polisi arayan doktor yaşananları da kayda almaya başladı. Maskesiz hasta, doktora "Elimde kalırsın" diye tehditler savurdu ve sonrasında da saldırdı.

SON DAKİKA HABERİ: Eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı hakkında 24,5 yıl hapis istemi

SON DAKİKA HABERİ: Cinsel saldırı suçundan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K. hakkında 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

‘Belirli bir şekilde görünme baskısı’ kadınları etkiliyor

Son yıllarda gittikçe artan belirli bir şekilde görünme algısı sonrasında insanlar özellikle kadınlar büyük askı altına girmiş durumda. Bu konuda İngiliz vücut geliştirme sporcusu Rene Campbell, yaşam stili ve yaptığı sporla dikkatleri üzerine çekiyor. İki çocuk annesi Campbell, kadınlara toplumdan görünmeleri gereken bir şekil olduğu baskısının olduğunu ve kendisinin ‘kadınların nasıl görünmesi gerektiği görüşünü’ değiştirmek istediğini söylüyor.

Ege'de mülteci botlarına böyle saldırıyorlar

Ege Denizi'nde Yunanistan Sahil Güvenlik unsurlarının aralarında çocukların da bulunduğu mülteci botlarını batırmaya yönelik yaptığı gayri insani hareketler dakika dakika görüntülendi.

İstanbul'a kuraklık uyarısında bulunan Prof. Dr. Toros'tan tasarruf önerileri

İstanbul sıcak ve kurak bir yıl geçirdi. Barajlardaki doluluk oranı yüzde 23,78 seviyesine düştü. Uzmanlar vatandaşları su tasarrufu yapılması gerektiği konusunda uyarırken, yetkililerin ise su yönetim planlarını gözden geçirmesi gerektiğini söylüyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Barajlardaki su gerçekten çok düşük. Son 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Yüzde 25'lerin altına düştü ve hala da düşmeye devam ediyor. Bu bizi üzüyor, korkutuyor. İSKİ her gün barajlardaki doluluk oranlarını açıklıyor. Lütfen takip edelim, oradaki grafiklere bakalım. Bizler önümüzdeki günlerde bir kuraklık afeti ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunu yaşamamak bizim elimizde" dedi.

'Maske' uyarısı yapan doktora saldırı

İstanbul Avcılar'da maske takmadan aile sağlığı merkezine giden hasta, kendisini uyaran doktora ''Elimde kalırsın'' diyerek saldırdı.

Ege Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem

AFAD verilerine göre saat 12.34'te Ege Denizi açıklarında 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelirken, İzmir ve çevresinde de sarsıntı hissedildi.

Haftasonu yasakları başlıyor (Açık olan işletmeler hangileri?)

Yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında yeni bir karara kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Kısıtlamada manav, kasap, marketler ne zaman hizmet verecek? Kuryeler çalışacak mı? İşte hafta sonu yasaklarına ilişkin merak edilenler...

Dolandırıcıların 'aşı' hilesi

Dünya, Covid-19 salgınına karşı bulunan aşılarla umutlanırken, dijital dolandırıcılar da yeni bundan faydalanmaya başladı. Vatandaşlara gönderilen 'aşı randevusu için tıklayınız' mesajındaki linke basınca, banka hesapları boşaltılıyor.

Ankara'da 'Turgutlar' suç örgütüne operasyon: 27 gözaltı

Ankara'da atık toplama ihalelerine girenleri tehdit ettiği belirlenen 'Turgutlar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 27 kişi gözaltına alındı.

İki silahlı şüpheli PTT şubesinden yaklaşık 8 bin liralık soygun yaptı

Adnan Menderes Mahallesi'ndeki bir PTT şubesine gelen henüz kimliği belirlenemeyen iki kişi, gişe görevlisine silah doğrultarak kasadaki paraları istedi. Kasadaki yaklaşık 8 bin lirayı alan şüpheliler olay yerinden kaçtı. PTT görevlilerinin panik butonuna basması üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Bakan Soylu: Ağrı-İran sınırında güvenlik duvarı tamamlandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinir Fiziki Güvenlik Sistemleri kapsamında, Ağrı-İran sınırında 81 kilometrelik güvenlik duvarı çalışmasının bugün tamamlandığını açıkladı.

Plastik atıklar birkaç ay içerisinde binlerce kilometre yol gidiyor

Exeter Üniversitesi ve Londra Zooloji Derneği işbirliği ile yapılan araştırmada, Bengal Körfezi’ndeki 500 ml’lik su şişelerine GPS takılarak incelemeler yapıldı. Yapılan incelemede, plastik atıkların birkaç ay içerisinde binlerce kilometre yol kat ettiği ortaya çıktı.

Ankara'da ikinci köpek operasyonu 

Keçiören'deki bir binanın bodrum katında farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulunmasının ardından şüphelinin kayınvalidesinin evine de bir baskın düzenlendi. Yapılan ikinci baskında, 9 köpek ve 6 kediye el konulurken, kadına da para cezası uygulandı.

Boğaz'da balıkçı tekneleri tartışması

İstanbul Boğazı'nda balıkçı teknelerinin sayısındaki artış, dikkat çekiyor. Balıkçı gemilerinin kıyıda avlanmasının balık popülasyonuna büyük ölçüde zarar vereceğini söyleyen İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "İstanbul Boğazı'nın daha çok kıyı balıkçısına açılmasını, endüstriyel balıkçıya kapatılması yönünde tavsiyelerimiz var. Çünkü dar bir koridor üzerinde yapılacak avcılık, balık stoklarının azalmasına hatta neslin tehlike altına girmesine yol açıyor" dedi.

Pfizer aşı dağıtım hedefini yarıya düşürdü

ABD'li ilaç şirketi Pfizer, bu yıl içinde 100 milyon doz aşının dağıtımını yapmayı hedefliyordu. Ancak şirket, bu yıl için dağıtım hedefini 50 milyon doza indirdiğini açıkladı.

Tüfekle vurulan köpek tedaviye alındı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir kişi, tavuklarının bulunduğu kümese giren iki köpeği tüfekle vurdu. Köpeklerden birisi telef olurken, diğer köpek ise Gaziantep'te tedaviye alındı. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan şüpheli, para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Yargıtay'dan sağlık çalışanlarına emsal niteliğinde "fazla mesai" kararı

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nden özel sektörde çalışan yüz binlerce sağlık personeline müjde niteliğinde bir karar geldi. Yüksek Mahkeme; emsal niteliğindeki kararla; ücret bordrolarında yer alan "bölüm farkı ödemeleri" ile nöbet ücretinin fazla mesai ve hafta tatili ücretinden mahsup edilmesinin önüne geçti.

Moderna'nın aşısının en az 3 ay bağışıklık kazandırdığı açıklandı

ABD’de yapılan araştırmaya göre 17 Aralık’ta FDA tarafından değerlendirmeye alınacak corona virüs aşısı Moderna’nın en az üç ay boyunca corona virüse bağışıklık oluşturduğu açıklandı. Geçtiğimiz günlerde yüzde 94 başarı oranı olduğu açıklanan aşı için yayınlanan çalışmada, aşının uygulandığı kişilerde bir süre sonra antikor sayısının azaldığı fakat bunun endişe verici bir durum olmadığı belirtildi.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba NTV'de

Son iki ayda Ukrayna'dan üç üst düzey ziyaret yapıldı. Sadece bu hafta hem Ukrayna Başbakanı hem de Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geldi. Son dönemde iki ülke ilişkileri özellikle savunma sanayi alanında Ukrayna ve Türkiye arasında bir dizi anlaşma yapıldı. Dağlık Karabağ, Kırım'ın ilhakı gibi bölgesel krizlerde de taraflar diyalog halinde. Böyle bir süreçte, Türkiye'ye gelen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba NTV'den Deniz Kilislioğlu'nun sorularını cevapladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı NTV'nin sorularını yanıtladı

Son iki ayda Ukrayna'dan üç üst düzey ziyaret yapıldı. Sadece bu hafta hem Ukrayna Başbakanı hem de Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geldi. Son dönemde iki ülke ilişkileri özellikle savunma sanayi alanında Ukrayna ve Türkiye arasında bir dizi anlaşma yapıldı. Dağlık Karabağ, Kırım'ın ilhakı gibi bölgesel krizlerde de taraflar diyalog halinde. Böyle bir süreçte, Türkiye'ye gelen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba NTV'den Deniz Kilislioğlu'nun sorularını cevapladı.

Hatay'da 152 tüp kobra zehri ele geçirildi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, bir şüphelinin üzerinden 152 tüp kobra zehri ele geçirildi.

Bakan Koca yanıtladı: Corona virüs aşısı zorunlu olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs aşısı yaptırmanın zorunlu olmayacağını söyledi. Bilim Kurulu toplantısında konunun ele alındığını söyleyen Koca, "Mecburiyet olmasın ama vatandaşımızı ikna edelim" görüşünün öne çıktığını söyledi.

Ticaret Bakanlığı ticaret müfettiş yardımcıları istihdam edecek

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere ticaret müfettiş yardımcısı alınacak.

Subaşı köyü, Batı Karadeniz'in kamp ve karavan turizmine en uygun yeri seçildi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Subaşı köyü, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çankırı, Sinop illerinin bulunduğu Batı Karadeniz'de kamp ve karavan turizmine en uygun kamp alanı seçildi. 49 dönümlük alan, çeşitli projelerle kamp ve karavan turizmine uygun hale getirilecek.

Tehlikeli köpekleri besleyen 9 kişiye toplam 86 bin 67 TL ceza

ADANA’da polis, tehlikeli türler arasında bulunan ‘Pitbull’ ve ‘Dogo Argentino’ cinsi 14 köpeği muhafaza altına aldı. Köpeklerin sahibi 9 kişiye 86 bin 67 TL ceza kesildi.

İstilacı zehirli balon balıkları Kuzey Ege'de (Marmara için önlem uyarısı)

Televizyon sunucusu ve yapımcı Derya Yolyapan, Kızıldeniz'den gelen ve Akdeniz'i etkisi altına alan zehirli balon balıklarının Kuzey Ege'ye de ulaştığını söyledi. Sıcak sularda etkisini gösteren istilacı balıkların soğuğa adapte olduğunu kaydeden Yolyapan, bu türlerin Marmara'ya kadar ilerleyebileceğini, önlem alınması gerektiğini belirtti.

Kan örneğinden virüs tespit eden yeni corona virüs testi geliştirildi

Roche, Covid-19 antikorlarının seviyelerini ölçen yeni bir test için ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nden (FDA) acil kullanım izni (EUA) aldı. İsviçreli ilaç şirketi Roche tarafından yapılan açıklamaya göre, "Elecsys Anti-SARS-CoV-2 S" adı verilen testin, kan örneğindeki corona virüs spike proteinine karşı antikorları tespit edebildiği belirtildi.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci buldukları aşıyı kendilerine yaptı mı?

Avrupa'da corona virüs aşısına ilk onayı alan BioNTech firmasının kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci çalışmalarına ilişkin önemli bilgiler verdi. Türk doktorlar aşıya onay almalarına rağmen kendilerine klinik düzenlemeleri nedeniyle aşı yapmadıklarını, diğer insanlarla beraber aşı olacaklarını belirtti.

Haftasonu yasakları başlıyor (Açık olan işletmeler hangileri?)

Yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında yeni bir karara kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Kısıtlamada manav, kasap, marketler ne zaman hizmet verecek? Kuryeler çalışacak mı? İşte hafta sonu yasaklarına ilişkin merak edilenler...

Nasa 1 dolara ay tozu satın alacak

ABD uzay ajansı NASA, sektörden dört şirketle yaptığı anlaşmada, uzay kaynaklarının gelecekteki kullanımı için bir emsal oluşturmayı amaçlayan sözleşmeler imzaladı. Sözleşmelere göre NASA, ay tozları için şirketlere 1 ila 15 bin dolar arasında bir bedel ödeyecek.

ABD'deki Türk doğum şebekesi çökertildi: 2.1 milyon dolar zarar verdiler

Türkiye’deki hamile kadınların ABD’de doğum yaparak bebeklerine ABD vatandaşlığı almalarını sağlayan Türk şebeke yakalandı. Şebekenin 119 bebeğin doğumuna aracı olduğunu aktaran savcılar, doğum masraflarının hileli olarak devlete fatura edildiğini ve New York’un Medicaid programının 2.1 milyon dolar zarara sokulduğunu iddia etti.

Amerika'dan gelip Türkiye'ye yerleştiler! "Bu topraklar medeniyetin başlangıcı"

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinin Kaz Dağları eteklerindeki Muratlar köyünde 3 çocuğuyla birlikte yaşayan Meksikalı Hector Cadena (32) ve Amerikalı Christina Haglund (30) çifti, kiraladıkları tarlayı kendileri ekip kendileri biçiyor. Her ihtiyaçlarını doğadan karşılayan aile, mutluluğun sırrının da doğada olduğunu söylüyor.

Egzoz denetiminde yeni sistem "EGEDES" yeni yılda 81 ilde uygulanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığınca imzalanan protokol kapsamında, egzoz muayenesi yaptırılmayan araçları trafikte otomatik belirleyecek Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) yeni yılın ikinci yarısında 81 ilde uygulanmaya başlanacak.

Çin aşısı ne kadar güvenli?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Aralık'tan sonra Türkiye'ye gelmesi beklenen Çin aşısının güvenliğine ilişkin Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun sorularını yanıtladı. Bakan Koca, ''En güvenilir aşılar ölü virüs aşıları'' ifadesini kullandı.

Diyanet'ten cuma namazı açıklaması

Diyanet'in Twitter hesabından yapılan açıklamada corona virüs salgını hatırlatılarak "Meşru bir mazeretin varlığı, Cuma namazının farziyetini düşürmektedir" dedi.

Çöp tesisinden 'sızıntı' tehlikesi: Hayvanlar bile dereden su içmiyor

Giresun'da çevreden toplanıp Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesindeki katı atık bertaraf tesisinde depolanan çöplerden, çevreye atık su sızdığı öne sürüldü. Yöre sakinleri, kötü kokuların kendilerini rahatsız ettiğini söyleyerek, "Ne kokudan dolayı nefes alabiliyoruz, ne de içilebilecek bir suyumuz var. Hayvanlar bile dereden su içmiyor" dedi.

Giresun'da çöp tesisinden 'sızıntı' tehlikesi

Giresun'da çevreden toplanıp Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesindeki katı atık bertaraf tesisinde depolanan çöplerden, çevreye atık su sızdığı öne sürüldü.

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten asgari ücret açıklaması: Asgari ücret belirlenirken geçim şartları yaklaşımı dikkate alınmalı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2021 yılı asgari ücretinin belirlenmesi için bir araya geliyor. Türk-İş, Hak-İş ve DİSK tarafından yapılan ortak açıklamada, "Asgari ücret belirlenirken geçim şartları yaklaşımı dikkate alinmalı ve ücretlerin asgari ücrete denk gelen kısmı vergiden muaf olmalı" ifadelerine yer verildi.

Zeytin Dalı bölgesinde 17 terörist etkisiz hale getirildi

Zeytin Dalı bölgesinde Uzman Çavuş Altun’un şehit olduğu saldırı sonrası başlatılan operasyonda toplam 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Corona virüsü atlattı, 10 gün sonra kısmi felç geçirdi

Corona virüsü atlattıktan 10 gün sonra kısmi felç geçiren Cemal Bilgiç, "10 günden sonra aniden ayaklarımdaki direnci kaybetmeye başladım. 1 gün falan öyle geçti, dirençsiz ayaklarım tutmaz oldu. Ondan sonra ellerimi kaybetmeye başladım" dedi.

Yasak eğlenceye baskın

Konya'da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen açık olan ruhsatsız eğlence merkezine baskın yapıldı. 57 kişiye toplam 179 bin 550 tl para cezası kesildi. Kahramanmaraş'ta virüs tedbirlerini hiçe sayarak eğlence düzenleyen 14 kişi de 44 bin 100 lira cezaya çarptırıldı.

Dünyanın en yaşlı bebeği doğdu

Tüp bebek tedavisinde yeni bir rekor kırıldı. ABD'li bir kadın tam 27 yıl önce dondurulmuş bir embriyo kullanarak bebek sahibi oldu. ABD'li çift 3 yıl önce de 24 yıl önce dondurulmuş bir başka embriyo kullanarak çocuk sahibi olarak tarihe geçmişti.

Vakalar sıfırlandı, şu sıralar en güzel günlerini yaşıyor! Diyarbakır'ın saklı cenneti: Cüngüş

Diyarbakır'da Karakaya Baraj Gölü kıyısında bulunan Cüngüş ilçesinin, mikroklima iklim yapısı ve toprak damlı taş evlerine sahip kırsal mahalleleri, sonbahar renkleriyle kartpostallık güzelliğe büründü. Ayrıca corona virüs salgınıyla mücadelede alınan sıkı tedbirler ve vatandaşın duyarlılığıyla vaka sayısının sıfırlandığı açıklandı.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli monolit bulundu

Geçen hafta ABD’nin Utah eyaletinde ıssız çölün ortasında bir metal monolit bulunmuş ve tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Yetkililer,  bulunan yapının Stanley Kubrick’in ‘2001: A Space Odyssey’ filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından yerleştirildiği tahmini yürütmüştü. Gizemli yapının kaybolmasının ardından, önce Romanya'da sonrasında ise California eyaletinde yer alan Atascadero kasabasında yeni bir monolit keşfedildi. 

Haftasonu yasakları ne zaman başlıyor? (17 maddede yeni corona virüs yasakları)

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan tam 2 hafta önce virüsle mücadele için bir dizi tedbir açıklamıştı. Ancak yeni hasta ve can kayıpları geçen süreçte 2 katına çıktı. Bu durum karşısında kısıtlamaların kapsamı genişletildi. Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? İşte Kabine toplantısının ardından alınan yeni tedbirler...

İstanbul'da halk otobüsü iş yerine girdi

Ümraniye'de freni boşalan özel halk otobüsü, bir iş yerine girerek durabildi. Otobüste 6 yolcu olduğu öğrenilirken, kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul Boğazı çift yönlü trafiğe kapatıldı

İstanbul Boğazı'nda gemi geçişleri etkili olan yoğun sis nedeniyle çift yönlü askıya alındı.

Covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrenen genç cinnet getirdi

Düzce'de korona virüs testinin pozitif çıktığını öğrenen genç cinnet getirdi. Önce filyasyon ekibinden kaçarak alkol alan şahıs, ardından cami avlusundaki şadırvanın camlarını parçalayıp kendine zarar verdi.

BM Genel Kurul Başkanı Bozkır: Aşıya adil erişim sağlamamız gerek

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, yeni tip corona virüs salgınıyla mücadelede, "Aşıya adil erişim sağlamamız gerek, aşının etkinliği ne kadar geniş kesimlerin aşılanabildiğine bağlı olacak" dedi.

İstanbul'da şafak vakti suç örgütü operasyonu

İstanbul merkezli 3 ilde organize suç orgütü operasyonu yapıldı. Şafak vakti baskınlara başlayan polis, çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı.

Bakan Koca tehlikeye dikkat çekti: İki ilde artış yüzde 100

Sağlık Bakanı Koca, Hatay ve Antalya'da vaka artış hızının son bir haftada iki katına çıktığını söyledi. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre Diyarbakır'da sabit bir artış yaşanırken Trabzon'da vaka artışı yüzde 50 oldu.

Zarif: İstemesek de nükleer yasasına uyacağız

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Meclis'te çıkarılan nükleer faaliyetlerin hızlandırılmasını ve nükleer tesislerdeki denetimlerin sınırlandırılmasını zorunlu kılan yasayı doğru bulmadıklarını ancak uygulamak zorunda olduklarını söyledi.

Çeyrek altın ne kadar? altın fiyatları

Gram altın 462 lira seviyelerinde işlem görüyor. Çeyrek altın 755 lira, Cumhuriyet altını 3.110 liradan satılıyor. Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? İşte güncel altın fiyatları...

California yeniden yanıyor

ABD'nin California eyaletinde orman yangını günlerdir söndürülemiyor. Binlerce kişi için zorunlu tahliye emri verildi. Yangını engellemek için bölgede 39 bin ev ve iş yerinin elektriği de kontrollü olarak kesildi.

Fatma hemşireyi 30 kez bıçaklayan eski kocaya 15 yıl 6 ay

İzmir'in Tire ilçesinde eski eşini bıçakla yaralayan sanık, 15 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi. Eski koca Günay Alkan, hemşirelik yapan Fatma Tüfenkçi'yi iç çıkışında 30 kez bıçaklamıştı.

İngiltere'de patlama: 4 ölü

İngiltere'nin Bristol kentindeki bir atık su arıtma tesisinde meydana gelen patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Kadir Topbaş Covid-19 nedeniyle yoğun bakıma alındı

Yeni tip Corona virüs (Covid-19) tedavisi gören eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, yoğun bakıma alındı.

Biden, Dr. Fauci'den Covid-19 ekibine katılmasını istedi

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Donald Trump yönetiminin yeni tip Corona virüs (Covid-19) ile mücadele ekibinde yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'den ekibine katılmasını istedi.

İtalya Başbakanı Conte, Covid-19'a yönelik son tedbirleri açıkladı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında ocak ayında üçüncü dalga ile karşı karşıya kalmamak için 21 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar olan yılbaşı tatili dönemi için yeni kısıtlamalar getirmek durumunda kaldıklarını söyledi.

Fransa Meclisi'nden Dağlık Karabağ kararı

Fransa'da Senato'dan sonra Ulusal Meclis de, hükümete, sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni" tanıması çağrısında bulunan kararı onayladı.