Koronavirüs Haberleri 03 Aralık 2020, Son Gelişmeler

Muhittin Böcek 108 gün sonra evinde

Corona virüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra normal servise alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 108 günün sonunda taburcu oldu. Başkan Böcek, evine döndüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Fransa aşı stratejisini açıkladı: 200 milyon doz aşı üç aşamada kullanılacak

Fransa Başbakanı Jean Castex, 3 aşamalı yeni tip Corona virüs (Covid-19) aşısı stratejisi geliştirdiklerini belirterek ülkesinin 200 milyon doz kapasiteye sahip olacağını söyledi.

Sokak kısıtlamasında açık olan ruhsatsız bara baskın

Konya'da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen açık olan ruhsatsız bara baskın yapıldı. 57 kişiye toplam 179 bin 550 tl para cezası kesildi.

Fransa, tartışmalı 'Dağlık Karabağ tanınsın' kararını onayladı

Fransa'da Senato'dan sonra Ulusal Meclis de, hükümete, sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni" tanıması çağrısında bulunan kararı onayladı. Meclis'te sembolik değere sahip karar, 3 "hayır" oyuna karşı 188 "evet" oyuyla kabul edildi. 16 milletvekili ise çekimser oy kullandı. Kararda, Dağlık Karabağ sorununun nihai çözüme kavuşturulması ve sivil halkın güvenliğinin güvence altına alınması gerektiği belirtildi.

SON DAKİKA HABERİ: Ankara'da sanayi çalışanları için mesai saati düzenlemesi

SON DAKİKA HABERİ: Ankara'da sanayi siteleri, sanayi kuruluşları ve OSB'lerin mesai saatleri 08.00-18.00 olarak belirlendi.

Corona virüs nedeniyle 1 günde 5 doktor hayatını kaybetti

Corona virüsün acı bilançosuna bugün 5 hekim daha eklendi. İstanbul'da görev yapan Dr. Ahmet Oğuz Tezcanlı, Dr. Mehmet Karakum, Dr. Ahmet Zare, Dr. Mustafa Selek ve Dr. Rıza Ferruh İlter virüse karşı verdikleri yaşam mücadelesini kaybetti. Hayatını kaybeden hekimlerin üçü İstanbul'da görev yapıyordu.

SON DAKİKA HABERİ: Ankara'da OSB, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarına mesai düzenlemesi

SON DAKİKA HABERİ: Ankara'da sanayi siteleri, sanayi kuruluşları ve OSB'lerin mesai saatleri 08.00-18.00 olarak belirlendi.

İstanbul'da çıkışı olan üstgeçidin iniş rampası yok

Tam bir yıl önce, Dünya Engelliler Günü'nde İstanbul'daki bir üst geçitteki sorunun haberi NTV yayınlanmıştı. Çıkışı olan üstgeçidin iniş rampası yoktu. NTV'den Deniz Tüysüz yürüme engelli Ferve Aksu ile o üst geçide gidip bu tuhaf durumu görüntülemişti. Aradan bir yıl geçti,köprünün rampası hala yapılamadı.

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Yüz yıl önceki salgının “renklendirilmiş” görüntüleri

“Savaşlar seyircilerle değil, dayanışma gösteren savaşçılarla kazanılır”

100 yıl önce İspanyol Gribinden alınmayan dersler ve her sınamada “yeniden öğrenmek zorunda kalan insanlık” NTV Dış Haberler Müdürü Ahmet Yeşiltepe 100 yıl önce yaşanan büyük salgın felaketinin “renklendirilmiş” görüntülerinin hikayesini anlatıyor.

3 Aralık 2020 corona virüs tablosu: 187 can kaybı, 32 bin 381 yeni vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 Aralık 2020 günlük corona virüs tablosunu açıkladı.

Çin'de yetersiz ve hatalı testlerin corona virüs salgınının fark edilmesini önlediği iddiası

Çin'de corona virüs salgınının başlarında test üretimi ve dağıtımı konusundaki yetersizliklerin, kapalı kapılar ardında ehil olmayan şirketlere sağlanan imtiyazlarla üretilen hatalı testlerin virüsün fark edilmesini önlediği iddia edildi.

Uzmanından Covid-19 öksürüğünün ayırt edilmesine ilişkin uyarı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Düger corona virüsün neden olduğu öksürüğün diğer hastalıklardan ayrılmasıyla ilgili uyarılarda bulundu. Düger, "Eğer üst solunum yollarından kaynaklı bir öksürüğünüz varsa ve bu kuru, balgamsız başlıyorsa, beraberinde boğaz ağrısı, bazen de burun akıntısı eşlik ediyorsa ilk aklımıza gelecek olan bu dönemde Covid-19 enfeksiyonudur" dedi.

Kadir Şeker olay anını anlattı: Öylece çekip gidemezdim

Konya'da parkta sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'i arkadaşı İzzet Şahin ziyaret etti. Şeker'in yorgun ve bitkin olduğunu söyleyen Şahin, ''Kadının acı acı bağırdığını, dayanamadığını söyledi. ‘Öylece çekip gidemezdim’ derken gözleri doldu, ağlamaklı oldu. Kadir de biliyor ki Kadir’in tek suçu insani ve vicdani bir davranış sergilemiş olması. İftiralar, Kadir'i karalamaya yetmeyecek" dedi.

SpaceX ayda araba yarışı düzenlemeye hazırlanıyor

Endüstriyel tasarımcı ve teknoloji girişimcisi Elon Musk ve uzay şirketi SpaceX, önümüzdeki yıl iki uzaktan kumandalı arabayla ay yüzeyinde yarış düzenlemeyi planlıyor.

FAO: Küresel gıda fiyatları kasımda 6 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Küresel gıda fiyat endeksi kasımda bir önceki aya göre yüzde 3,9, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,5 artarak 105 değerine yükseldi. Endeks böylece, son altı yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'de Covid-19 özel oturumuna katıldı

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs salgını ile mücadele kapsamında, ''Uluslararası toplum, 21'inci yüzyılın en büyük küresel imtihanıyla karşı karşıyadır. Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı, uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır'' ifadelerini kullandı.

BM: Salgın nedeniyle 2020, en az gelişmiş ülke ekonomileri için son 30 yılın kötü yılı

BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), yeni tip corona virüs salgınının etkisiyle en az gelişmiş ülkelerin (EAGÜ) 2020'de son 30 yılın en kötü ekonomik performansını sergilediğini bildirdi.

Zehirlenen anne ve 5 yaşındaki kızı kurtarılamadı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvuran Suriyeli anne ve 5 yaşındaki kızı hayatını kaybetti.

Su sümbülleri, Asi Nehri'ni kapladı

Hatay’da Asi Nehri'nin kent merkezinden geçen kısmında ara ara görülen ve belediye ekiplerince temizlenen su sümbülleri, bir anda artarak nehrin tamamını kapladı.

OECD: Pandemi nedeniyle ülkelerin vergi gelirinde büyük düşüş yaşanacak

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), üye ülkelerde vergi gelirlerinin yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınından önce düştüğünü hatırlatarak özellikle tüketim vergisi olmak üzere ülkelerin vergi gelirlerinde bu yıl daha büyük düşüşlerin yaşanacağı yönünde uyarıda bulundu.

Hindistan'da arılar yolcu uçağını istila etti

Hindistan'da park halindeki bir uçak bal arıları tarafından istila edildi. Sağ ön yolcu kapısının bulunduğu alanı kaplayan binlerce arı, tazyikli su ile dağıtıldı.

Hindistan'da arılar yolcu uçağını istila etti

Hindistan'da park halindeki bir uçak bal arıları tarafından istila edildi. Sağ ön yolcu kapısının bulunduğu alanı kaplayan binlerce arı, tazyikli su ile dağıtıldı.

Time dergisi ilk kez "Yılın Çocuğu"nu seçti

ABD’li haftalık politika dergisi Time, bu yıl ik kez “Yılın çocuğu”nu seçti. 15 yaşındaki Gitanjeli Roa, 8 ile 16 yaşları arasındanki ABD’li 5 bin çocuk arasından sıyrılarak Time tarafından ilk kez seçilen  “Yılın Çocuğu” oldu. Temiz suya erişim ve siber zorbalığa ilişkin geliştirdiği teknolojiler ve mobil uygulamar ile öne çıkan Rao, Hollywood yıldızı ve Time’ın konuk yazarı Angelina Jolie’ye bilime olan tutkusunu ve yaşadığı süreci anlattı.

Buz tutan nehirde mahsur kalan köpek kurtarıldı

ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinde Labrador retriever cinsi köpek üzeri buz kaplı nehirde yaklaşık 5 saat mahsur kaldı. Köpeğin sesini duyan bölge sakinleri itfaiyeyi aradı. Köpeğin üzerindeki buz çok ince olması nedeniyle kırılma tehlikesine karşı kurtarma operasyonu titizlikle yürütüldü. Hem köpeği hem de kendilerini tehlikeye atmamak için dalış eğitimi olan itfaiyeciler görevlendirildi. Dalgıç kıyafetlerini giyen itfaiye ekibi emekleyerek köpeğin beklediği noktaya ulaştı.Soğuktan havlayamayan köpeğin kurtarılmasının ardından sahibine teslim edildi.

SON DAKİKA HABERİ: Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu corona virüse yakalandı

SON DAKİKA HABERİ: Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Eşimle birlikte yaptırmış olduğumuz Covid-19 testlerimiz pozitif çıktı" açıklaması yaptı.

İran'da Covid-19 salgınında vaka sayısı bir milyonu geçti

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari tarafından yapılan açıklamada, İran'da son 24 saatte vaka sayısı 13 bin 922 artarak 1 milyon 3 bin 494'e yükseldi.

Ankara'da bodrumda bulunan 68 köpek, tedaviye alındı

Keçiören'deki bir binanın bodrum katında farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpeklerin ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edildi. Yakalanan bir şüpheliye 12 bin 308 lira cezai işlem uygulandı. 68 köpek, belediyenin hayvan barınağında gözlem altına alındı.

Günün öne çıkan haberlerini 60 saniyede izleyin (3 Aralık 2020)

3 Aralık 2020'de günün öne çıkan haberlerini bir dakikada izleyin...

Karabük'ün en yoğun caddesine 400 kişi sınırlaması

Karabük'te corona virüs tedbirleri kapsamında en işlek nokta olan Kemal Güneş Caddesi, 400 kişiyle sınırlandırıldı. Bariyerlerle kapatılan caddeye girişte HES kodu kontrolü başladı. 

Soyları Osmanlı süvari birliğine dayanıyor! Torosların vahşi güzelliği 'Yılkı atları'

Antalya’nın İbradı ilçesinde Toroslar'ın, Akdeniz ile Anadolu'yu bıçak gibi kestiği bölgede yer alan Eynif Ovası'nda yaklaşık 50 sürü halinde yaşayan ve sayıları bini bulan yılkı atları için bölgeye her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler geliyor. Soyları Osmanlı'nın süvari birliklerine dayanan atlar 90 bin dönümlük arazide özgürce yaşıyorlar.

Yeşil çay ve bitter çikolata, Covid-19’u önlemeye yardımcı oluyor

ABD’de yapılan çalışmaya göre, yeşil çayın ve bitter çikolatanın içinde bulunan kimyasal bileşiklerin corona virüs ile mücadelede etkilki olduğu açıklandı. Açıklamada, yeşil çay ve bitter çikolatanın içerisinde bulunan bileşenlerin Covid-19’daki enzim ve proteazın işlevini engellediği belirtildi.

Baba ve iki oğlu corona virüs kurbanı

Bartın'da 10 gün içinde Alim Yücetaş (76) ile oğulları Mustafa Yücetaş (56) ve Muhammet Yücetaş (50) corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Baykal Gölü’nün büyüleyeci doğa olayı

Sibirya’da bulunan Baykal Gölü’nün donmuş yüzeyinde oluşan eşsiz doğa olayı sayesinde yüzeydeki taşlar suyun üzerinde havada duruyormuş gibi görünüyor.

Baykal Gölü'nün büyüleyici doğa olayı

Sibirya’da bulunan Baykal Gölü’nün donmuş yüzeyinde oluşan eşsiz doğa olayı sayesinde yüzeydeki taşlar suyun üzerinde havada duruyormuş gibi görünüyor.

Çocuğu annesinden böyle kaçırdılar (Jandarma ile arbede yaşandı)

İngiltere’de yaşayan Zübeyde Kocaman, 4 yıldır kızını görmüyor. Çünkü iddiaya göre, Şanlıurfa’daki baba Halil Y. ve ailesi çocuğu alıkoydu. Anne Zübeyde Kocaman, velayeti üzerinde olan kızı için hukuk mücadelesi başlattı. Jandarma ekipleri, 7 yaşındaki çocuğu almak için köye gitti ancak ailenin direnciyle karşılaştı. Çocuk, arbede sırasında, aileden bir kişi tarafından jandarmadan kaçırıldı.

İstanbul'da tramvay seferlerinde aksama

Çemberlitaş'ta boş binadan düşen molozlar nedeniyle tramvay seferleri aksama yaşandı.

Ceren Özdemir, 1'inci ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı

Ordu'da, geçen yıl aralık ayında evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir, ölümünün 1’inci yılında mezarı başında anıldı.

Munzur Vadisi Milli Parkı'nda oluşan sis kartpostallık manzaralar oluşturdu

 Tunceli'de etkili olan sisin, Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki dağlar ve ormanları kaplaması güzel görüntüler oluşturdu.

Sarıgül'ün partisinin kuruluş tarihi belli oldu

Mustafa Sarıgül, partinin kuruluş dilekçesini 20 Aralık'ta vereceklerini açıkladı.

Munzur Vadisi Milli Parkı'ndan mistik manzaralar

Tunceli'nin muhteşem doğal manzaralarına ev sahipliği yapan Munzur Vadisi Milli Parkı, dağları ve ormanları kaplayan sisle mistik manzaralara sahne oldu.

Nevzat Ayaz hayatını kaybetti

Milli Savunma ve Milli Eğitim eski bakanlarından Nevzat Ayaz, İstanbul'da hayatını kaybetti.

Diyarbakır sonbahar renkleriyle adeta büyülüyor

Yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan Şeyhan Dede Şelalesi, Haburman Köprüsü ve Sinek Çayı ile adını Çüngüş ilçesinden alan tarihi taş köprü, bugünlerde ziyaretçilerine adeta eşsiz bir manzara sunuyor. Sonbaharın tüm renklerini bünyelerinde barından ve adeta birer tabloyu andıran bu eşsiz mekanlar, aynı zamanda doğa fotoğrafçılarının da uğrak noktaları. (Fotğraf:Nizamettin Kaplan)

42 milyonda 1 ihtimal gerçekleşti: Loto sayıları 5, 6, 7, 8, 9, 10

Güney Afrika’da düzenlenen loto çekilişinde çıkan sayılar görenleri şaşırttı. 42 milyonda bir olma ihtimali olan, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 sayıları lotonun büyük ikramiyesi için seçilen rakamlar oldu. Yaklaşık 7,5 milyon dolar ikramiye veren ve 20 kişinin bildiği çekiliş hakkında soruşturma başlatıldı.

Samsun'da vakalar yüzde 100 arttı: ‘Gizli yayıcıların’ çok olduğunu görüyoruz

Samsun'da corona virüs vaka sayısının son iki haftada yüzde 100 artmasının ardından Belediye Başkanı Demir, hastanelerde yatak doluluk oranının yüksek olduğunu vurguladı. Öte yandan başkan artışının sebebini, 'gizli bulaştırıcı'lara dayandırdı.

Azerbaycan'da Atatürk'ü anma gününe denk gelen 10 Kasım 'Zafer Günü' 8 Kasım'a alındı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Zafer Günü" olarak belirlenen 10 Kasım tarihini, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat gününe denk geldiği için, Şuşa'nın işgalden kurtarıldığı gün olan 8 Kasım tarihiyle değiştirdi.

Çin, mutlak yoksulluğun yok edilmesi hedefine ulaştı

Çin yoksullukla mücadele hedeflerine planlanandan 10 yıl önce ulaştı. Yedi yıl boyunca her sene ortalama 10 milyondan fazla kişi yoksulluktan kurtarıldı. Yoksullukla mücadele için 300 bini aşkın endüstri kurulurken, yaklaşık 1 milyon proje hayata geçirildi.

İstanbul için korkutan tahmin (Prof.Dr.Naci Görür'den uyarı)

Yerbilimci Profesör Doktor Naci Görür, Marmara'da iki fayın kilitlendiğini söyledi. Görür, "Kumburgaz ve Adalar fay hatları aynı anda kırılırsa depremin büyüklüğü 7,6 olur. İki fay hattı farklı zamanlarda kırılırsa 7 büyüklüğünde 2 deprem olabilir. Tarihte bunun örneği yaşandı'' dedi. Görür, İzmir'e de dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz askerimizi size yedirtmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Katar'a satılmış polemiği üzerinden CHP'yi eleştirdi, "Hakaret edilen her ordu ve onun ferdi Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiği size yedirtmeyeceğiz" dedi.

İbrahim Kalın şehitler anısına hazırlanan klipte yer aldı

Bugün 3 aralık dünya engelliler günü. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Parlak ve Sanatçı Yavuz Bingöl şehitler anısına hazırlanan klipte biraraya geldi. ‘Memet’e Ağıt’ türküsünün videosunda işitme engelliler de unutulmadı.

Bursa'da öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık engeli

Corona virüs ile mücadele kapsamında evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerin başı siber sapıklarla dertte. Türkiye'nin öğrenciler ve öğretmenlerin ders işlemek için buluştuğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber sapıklar öğrencilerin eğitim almalarına izin vermiyor.

Milli Piyango yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı

Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinin son talihlisi 20 milyon liralık ikramiye için idareye başvurdu. Talihli, yılbaşı bileti aldığını iş yerinin yıl sonunda dolacak kira sözleşmesine ilişkin dosyayı açınca fark ettiğini anlattı.

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Aralık'ta Karabağ Zaferi geçit törenine katılmak üzere Azerbaycan'a gidecek.

Denizli'de kalem görünümlü suikast silahı ele geçirildi

Denizli'de ihbar üzerine harekete geçen ekipler, 50 adet kalem görünümlü silah ele geçirdi. Operasyonda silahları piyasaya sürmeye çalışan 2 kişiyi gözaltına aldı.   Kalem görünümlü silahların asla iz ve delil bırakmadığı belirtiliyor. 

Acil tıp uzmanı corona virüse yenik düştü

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki kamu hastanesinde görev yapan Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Karakum corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Türkiye'den Çin'e ilk ihracat treni yarın yola çıkacak

İstabul'dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarafından uğurlanacak tren toplam 8 bin 693 kilometre yol kat ederek, Marmaray, BTK Demiryolu Hattı üzerinden gidecek.

Yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı

Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinin son talihlisi 20 milyon liralık ikramiye için idareye başvurdu. Talihli, yılbaşı bileti aldığını iş yerinin yıl sonunda dolacak kira sözleşmesine ilişkin dosyayı açınca fark ettiğini anlattı.

Amazon’da Buzul Çağı’ndan kalma 12 bin 500 yıllık kaya resimleri bulundu

Bilim insanları Amazon ormanlarının ortasında yaklaşık 12 bin 500 yıl önce yapıldığı düşünülen Güney Amerika kıtasıdaki tarihin en büyük kaya resimleri koleksiyonunu ortaya çıkardı. Araştırmacılar, resimlerim Buzul Çağı’na özgü mastadon ve megaterium gibi dev canlılarla birikte tasvir edilen ilk insan topluluklarına ve Amazon’daki biyoçeşitliliğin kökenlerine dair önemli bulguları açığa çıkardığını söyledi. 

Cinayet zanlısı kendisini almaya gelen polislere ateş açtı: 1 şehit

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki cinayet zanlısını gözaltına almaya giden polis ekibine silahla ateş edilmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı. Cinayetten aranan zanlı, polisleri yaraladıktan sonra kaldığı otelden kaçtı.

Türk bilim insanlarından corona virüse karşı burun spreyi

Bilkent Üniversitesi, Ankara ve Hacettepe Üniversiteleri ile işbirliğinde corona virüsün hücreye girişini engelleyecek burun spreyi geliştirildi. Hayvan deneyleri başarıyla sonuçlanan burun spreyi, şimdi gönüllüler üzerinde uygulanacak. Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Urartu Şeker, spreyin salgını yavaşlatacağına inandığını söyledi.

Kahramanmaraş'ta polis ekibine ateş açıldı: 1 şehit

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki cinayet zanlısını gözaltına almaya giden polis ekibine silahla ateş edilmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı. Cinayetten aranan zanlı, polisleri yaraladıktan sonra kaldığı otelden kaçtı.

Engelli yolcuların seyahatleri kolaylaşıyor

Erişilebilirlik hizmet hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve farklılıkları önemseyen İstanbul Havalimanı, engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için yeni projeler üretmeye devam ediyor. 

Engelli yolcular için seyahat etmek kolaylaşıyor

Erişilebilirlik hizmet hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve farklılıkları önemseyen İstanbul Havalimanı, engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için yeni projeler üretmeye devam ediyor. 

İmamoğlu Twitter'dan çağrı yaptı: Bu bilgileri yayalım

İBB Başkanı İmamoğlu, Twitter'dan su tasarrufu çağrısı yaparak 5 önlemin yer aldığı bir video paylaştı.

''Boksörüm'' deyip gazetecinin burnunu kırdı

Bursa’da dün akşam sokağa çıkma yasağı sırasında haber yapan DHA muhabiri, yasağı ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapılan bir gencin saldırısına uğradı. “Ben boksörüm” diye bağıran 20 yaşındaki Süleyman Satılmış, DHA muhabiri Mehmet İnan’ın burnunu kırdı. Baygınlık geçiren İnan hastaneye kaldırılırken, Satılmış ve 2 arkadaşı gözaltına alındı.

Türk-İş Başkanı Atalay'dan asgari ücret açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, asgari ücretle ilgili, "İşveren ve hükümetin, tebessüm ettirecek, 'evet' diyeceğimiz bir rakam getireceğini umut ediyoruz. Kafamızda bir rakam var. Komisyon üyeleri önümüzdeki günlerde Hak-İş ve DİSK'in kanaatini alıp açıklar" dedi.

Kahramanmaraş'ta polis ekibine ateş açıldı: 1'i ağır 2 polis yaralı

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki cinayet zanlısını gözaltına almaya giden polis ekibine silahla ateş edilmesi sonucu 1'i ağır 2 polis yaralandı. Cinayetten aranan zanlı, polisleri yaraladıktan sonra kaldığı otelden kaçtı.

Kahramanmaraş'ta polise ateş açıldı

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki kavgaya müdahaleye giden polise ateç açıldı. 2'si polis 5 kişi yaralandı. Saldırgana ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Zeytin Dalı bölgesinde bir asker şehit

Zeytin Dalı bölgesinde çıkan çatışmada bir asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bölgede 6 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Zeytin Dalı harekat bölgesinde 1 asker şehit

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 asker şehit oldu.

ABD'nin eski başkanları kamera karşısında Covid-19 aşısı olacak

ABD'nin eski başkanları, kamera karşısında corona virüs (Covid-19) aşısı olmaya gönüllü olduklarını açıkladı. Obama, Bush ve Clinton'ın kamera karşısında aşı olarak halk arasında farkındalığı arttırmayı ve aşının güvenilir olduğunu kanıtlamayı hedeflediği ifade edildi.

ABD'de 102 yaşındaki kadın bebekken İspanyol gribini, 9 ayda 2 kez de Covid-19'u yendi

ABD’de 102 yaşındaki Angelina Friedman, bebeklik döneminde İspanyol gribini, Mart ayında iki kez yakalandığı corona virüsü ikinci kez yenerek, rekor kırdı.

İstiklal Caddesi'nde 7000 kişi kuralı başladı

Corona virüs  tedbirleri nedeniyle İstiklal Caddesi'nde 7 bin kişinin bulunabilme kuralı başladı. Saat 10.00'da başlayan kural nedeniyle İstiklal Caddesi girişine bariyerler konuldu. Girişler ise sağ taraftan yapılıyor.

Kırmızı bültenle aranan Azerbaycanlı iş insanı İstanbul'da yakalandı

Bağcılar'da düzenlenen operasyonda Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılan Azerbaycan'da ''dolandırıcılık'' ve ''cinayet'' suçlarından aranan Saduq Mehdiyev yakalandı.

Türkiye'nin aldığı CoronaVac aşısı hakkkında bilmeniz gerekenler

Türkiye, Çinli Sinovac şirketi tarafından geliştirilen corona virüs aşısı CoronaVac'tan 50 milyon doz sipariş etti. Aşının 11 Aralık'ta Türkiye'ye geleceği bildirildi. Gazeteci Perihan Sungur, CoronaVac aşısına dair ayrıntıları Çin'den NTV'ye anlattı.

Çakarlı maganda için 25 yıla kadar hapis istemi

İstanbul'da seyir halindeyken tartıştığı Dadaş Aras'ı 6 yerinden bıçaklayan çakarlı minibüs sürücüsü Muhammet Enes Uysal hakkında 4 ayrı suçtan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tahminen ne zaman aşı olacağız? Tüm Türkiye aşıya ne zaman ulaşabilecek?

Almanya Sağlık Bakanlığı’nın aşıdan sorumlu başkanı Thomas Mertens, “Günde 150 bin ila 200 bin kişiye aşı yapabiliyoruz, haftada beş ya da altı gün aşı uygulanacağını varsayarsak ne kadar süreceğini tahmin edebilirsiniz” açıklamasının ardından aşılama işleminin ülkemizde ne kadar süreceği konusu merak kazandı. CDC’nin “Nüfusun yaklaşık yüzde 67’sinin aşı olması sürü bağışıklığı için yeterlidir” açıklamasından sonra sürü bağışıklığı için ülkemize 300 gün gerekirken yaklaşık 9 aydır mücadele edilen corona virüsü sona erdirmesi umut edilen aşıların tahminen bütün ülkeye ulaşması ise 14 ayı bulacak.

Tahminen ne zaman aşı olacağız? Tüm Türkiye aşıya ne zaman ulaşabilecek?

Almanya Federal Sağlık Bakanlığı'na bağlı Robert Koch Enstitüsü Daimi Aşı Komisyonu başkanı Thomas Mertens'in, “Günde 150 bin ila 200 bin kişiye aşı yapabiliyoruz, haftada beş ya da altı gün aşı uygulanacağını varsayarsak ne kadar süreceğini tahmin edebilirsiniz” açıklamasının ardından tüm dünyanın aşıya ne zaman ulaşacağı merak kazandı. CDC’nin “Nüfusun yaklaşık yüzde 67’sinin aşı olması sürü bağışıklığı için yeterlidir” açıklamasından sonra sürü bağışıklığı için dünyaya yaklaşık1 yıl gerekirken, yaklaşık 9 aydır mücadele edilen corona virüsü sona erdirmesi umut edilen aşıların tahminen bütün dünyaya ulaşması ise en erken 1,5 yılı bulacak.

HAZIRLAYAN: Akın Murteza

"Balon balığında 30 insanı öldürecek toksin var"

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval, balon balıklarının ‘altın zehirli kurbağa'dan sonra dünyadaki en zehirli ikinci omurgalı hayvan olarak kabul edildiğini söyledi. Prof. Dr. Deval, "Balon balıklarının gonad, karaciğer, bağırsak, kas dokuları ve bazen de derileri Tetrodotoksin (TTX) olarak tanımlanan nörotoksin içerir. Siyanürden 1200 kat daha zehirli olan tetrodotoksin insanlar için de ölümcüldür. Bir balon balığında 30 yetişkin insanı öldürmeye yetecek kadar toksin vardır ve bilinen bir panzehir de yoktur" dedi.

Pfizer/BioNTech aşısını alan gönüller aşının yan etkileri anlattı

Yeni tip corona virüs(Covid-19) pandemisi nedeniyle dünya genelinde ölü sayısı 1,5 milyonu aşarken, İngiltere’de yaygın kullanımı onaylanan BioNTech/Pfizer aşısı Belçika’dan yola çıktı. Yüzde 95 etkili olduğu duyurulan aşı ülkede heyecanla beklenmesine rağmen, aşının yan etkilerine ilişkin endişeler devam ediyor. Ancak, Pfizer/BionTech aşısını dünyada ilk kez alan gönüllüler sonuçlardan oldukça memnun olduklarını söyledi. Aşıyı olan astım hastası ABD’li bir gazeteci, ailesi corona virüse yakalanmasına rağmen hastalığın kendisini pas geçtiğini ifade ederek herkese Pfizer/BioNtech aşısını olmasını tavsiye etti.

Engelliler, corona virüs etkilerine en açık grupların başında geliyor

Dünya genelinde her yedi kişiden biri, yani toplamda 1 milyardan fazla birey bir engelle yaşamını sürdürüyor ve engelli bireyler, corona virüs (Covid-19) salgını karşısında en savunmasız grupların başında geliyor.

Kılıçdaroğlu: Bir soruya hala cevap alamadım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Akdeniz'de Türk gemisinde yapılan hukuksuz arama üzerinden hükümeti eleştirdi. "Şu soruya hala cevap alamadım" diyen Kılıçdaroğlu, "Gemimizde arama yapılırken 5 saat Türkiye Cumhuriyeti'nden haber yok. Neden ulaşamadılar?" ifadelerini kullandı.

9 kilometrelik 'ağaç tünel yol' görsel şölen sunuyor

Bartın ile Karabük arasındaki yolun 9 kilometrelik bölümünde bulunan ağaç dallarından oluşan tünel, görsel şölen oluşturuyor. Tünel yolda ağaçların yapraklarının dökülmesiyle eşsiz manzaralar ortaya çıkıyor.

Kahramanmaraş'ta ihbara giden polislere ateş açıldı

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki ihbara giden polis ekibine silahla ateş edildi, iki polis yaralandı.

Kahramanmaraş'ta polislere ateş açıldı

Kahramanmaraş'ta bir oteldeki ihbara giden polis ekibine silahla ateş edildi, iki polis yaralandı.

Eski Amerikan başkanları kamera önünde corona virüs aşısı yaptıracak

Anketler, Amerikalıların, geliştirilen corona virüs aşısına güvenmediğini ve aşı yaptırmaktan kaçındığını gösterirken, eski başkanlar Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton, halkı aşıya teşvik etmek için kameralar önünde açı yaptırmak istiyor.

DASK İzmir depreminin ardından 125 milyon lira tazminat ödedi

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 30 Ekim'de İzmir'de yaşanan depremin ardından geçen bir aylık sürede 15 bin 600 hasar dosyasının incelemesini tamamlayarak 125 milyon lira tazminat ödemesi gerçekleştirdi.

Rusya'da nadir görülen doğa olayı

Rusya'da aşırı soğuklar sebebiyle ışık sütunları ortaya çıktı. Ender görülen bu doğa olayı eşsiz bir manzara oluşturdu. Uzmanlar, hava sıcaklığının -20 derecenin altına düşmesiyle bu ışık sütunlarının oluşabildiğini belirtiyor.

'Ünlü Rus kimyager Mendeleyev en büyük istihbaratçılardan biriydi'

Rusya Dış İstihbarat Servisi SBR'nin Başkanı Sergey Narışkin, ünlü kimyager Dmitri Mendeleyev'in "19'ncu yüzyılın en büyük istihbaratçılarından biri olduğunu" açıkladı.

Aşı -70 derece nasıl dağıtılacak? (Aşıyı dağıtacak şirketin CEO'su NTV'de)

Ülkeler ve şirketler corona virüs aşısını bulmak için zamana karşı yarışıyor... Ama sadece aşıyı bulmak yeterli değil. ABD ve Alman ortaklığındaki aşıyı kıtalararası dağıtmak ve ülke içinde saklamak o kadar kolay değil. Çünkü aşının -70 derecede koruyarak dağıtılması gerekiyor. O soğuk zincirin önemli bir bölümünü kuracak taşıma şirketi de yine bir Alman... Aşıyı 30 ülkeye dağıtacak şirketin CEO'su Yoakin Kuhn NTV'den Deniz Kilislioğlu'na konuştu. Taşıma koşullarını ve operasyonun maliyetini anlattı.

Yaralı yakınlarından ambulans şoförüne dayak

Kayseri'de vakaya giderken bir kazayı görüp duran ambulans şoförü saldırıya uğradı. 3 saldırganın ambulanstaki maske ve eldivenleri almaya çalıştığı iddia edildi.

Yemen'de doların yükselmesine kökten çözüm: Döviz büroları kapatılacak

Yemen'de yerel para birimi dolara karşı en düşük seviyesine geriledi. Son iki gündeki düşüşle 1 dolar 880 riyale kadar ulaştı. Çözüm olarak geçici başkent Aden'de döviz bürolarının kapatılması gündeme geldi.

Alman aşısı nasıl dağıtılacak? Şirketin CEO'su NTV'ye anlattı

Ülkeler ve şirketler korona virüs aşısını bulmak için zamana karşı yarışıyor. Ama sadece aşıyı bulmak yeterli değil. ABD ve Alman ortaklığındaki aşıyı kıtalararası dağıtmak ve ülke içinde saklamak o kadar kolay değil. Çünkü aşının -70 santigrat derecede korunarak dağıtılması gerekiyor. O soğuk zincirin önemli bir bölümünü kuracak taşıma şirketi de yine bir Alman. Şirketin CEO'su Joachim Kuhn NTV'den Deniz Kilislioğlu'na konuştu. Kuhn, taşıma koşullarını ve operasyonun maliyetini anlattı.

Prof. Dr. Naci Görür: İki fay birden kırılırsa İstanbul'da 7,6'lık deprem olacak

Prof. Dr. Naci Görür, Silivri açıkları ile Yeşilköy açıklarına uzanan 65 kilometrelik fay ile Adalar'ın güneyinden geçen fay hatları aynı anda kırılırsa, İstanbul'da 7,6 büyüklüğünde bir deprem olacağını söyledi.

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüste can kaybı 1.5 milyonu aştı

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüs salgınında dünya genelinde can kaybı 1.5 milyonu aştı. Şimdiye kadar tespit edilen vaka sayısı da 65 milyona ulaşmak üzere. ABD 14.3 milyon vaka ve 280 bine yakın can kaybıyla Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen ülke.

'Pamuk'un kesilen patileri için verilen 809 lira cezaya 4 taksit!

Samsun'un Havza ilçesinde ateşli silahla vurulduktan sonra tedavi için patileri kesildiği belirlenen ''Pamuk'' isimli köpeğin sahibine verilen 181 lira ceza ile kesim işlemini yapan komşuya verilen 628 lira cezanın 4 taksitle ödenebileceği ortaya çıktı.

Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, hayatını kaybetti

Pizza Hut'ın kurucu ortağı Frank Carney, 82 yaşında hayatını kaybetti.

Interpol uyardı: Suç çeteleri Covid-19 aşısı için tehdit oluşturuyor

Uluslararası polis işbirliği Interpol tarafından yapılan açıklamaya göre, sahte aşılar ve malzeme hırsızlığı da dahil olmak üzere yaklaşan Covid-19 aşılama kampanyaları sırasında organize suç gruplarından kaynaklanan tehditler konusunda uyardı. Fransa'nın Lyon kentinde bulunan küresel polis teşkilatı başkanı Juergen Stock yaptığı açıklamada, "Hükümetler aşı yaymaya hazırlanırken, suç örgütleri tedarik zincirlerine sızmayı veya kesintiye uğratmayı planlıyor" dedi.

Pendik'te gizli kahvehaneye baskın

İstanbul Pendik'te bir çay ocağı sahibinin iş yerinin üst katındaki daireyi kahvehane olarak kullandığı ortaya çıktı. Polisin baskın yaptığı dairede okey ve iskambil oynayan 23 kişi yakalandı. Toplamda 73 bin 140 lira para cezası kesildi. 

Karavanda 5 yıldızlı otellerin yanı başında izole yaşam

Antalya'nın Kemer ilçesi, Covid-19'dan korunmak için izole yaşamı tercih eden karavancıların merkezi oldu. Karavanlarıyla gelenler, 5 yıldızlı tesislerin yanı başında, deniz kenarında hayatlarını sürdürüyor.

5 yıldızlı otellerin yanı başında karavan hayatı

Antalya'nın Kemer ilçesi, Covid-19'dan korunmak için izole yaşamı tercih eden karavancıların merkezi oldu. Karavanlarıyla gelenler, 5 yıldızlı tesislerin yanı başında, deniz kenarında hayatlarını sürdürüyor.

Biden'dan nükleer silah açıklaması: Türkiye'yi teşvik eder

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, "İran'ın nükleer bombaya sahip olması Suudi Arabistan, Türkiye, Mısır ve diğerleri üzerinde nükleer silahlara sahip olma konusunda muazzam bir baskı oluşturur ve o bölgede ihtiyacımız olan son şey nükleer kapasite birikimi." dedi.

"Kozmik Oda kumpası"nda gerekçeli karar

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince, "Kozmik Oda" soruşturmasında TSK personeline kumpas kurulduğu iddiasıyla 82 sanığın yargılandığı davanın gerekçeli kararı tamamlandı.

Kuşadası Körfezi'nde 15 kiloluk lambuka balığı yakalandı

Aydın Kuşadası'nda amatör balıkçılar, denizlerin hırçın balığı olarak bilinen ve Ege Denizi'nde pek görülmeyen 15 kiloluk lambuka balığı yakaladı.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemli monolit bulundu

Geçen hafta ABD’nin Utah eyaletinde ıssız çölün ortasında bir metal monolit bulunmuş tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Yetkililer,  bulunan blogun Stanley Kubrick’in ‘2001: A Space Odyssey’ filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından yerleştirildiği tahmini yürütmüştü. Gizemli yapının kaybolmasının ardından, önce Romanya'da sonrasında ise California eyaletinde yer alan Atascadero kasabasında yeni bir monolit keşfedildi. 

İşte Kaavan'ın kurtuluş hikayesi (Türkiye'ye yardım teşekkürü)

35 yıl esaret altında, zincirlere bağlı bir yaşamdan kurtarıldı. "Dünyanın en yalnız fili" olarak bilinen Kaavan artık 600 arkadaşıyla beraber dev bir parkta yaşıyor. 22 saatlik operasyonun ardından Pakistan'dan Kamboçya'ya götürüldü. Ancak özgürlüğüne kavuşması hiç de kolay olmadı. Veteriner hekim Amir Halil, Kurtarma operasyonunun ayrıntılarını NTV'den Baran Bila'ya anlattı. Suriye'den Türkiyeye uzanan bambaşka bir öyküyü de paylaştı.

Kayak merkezleri yılbaşında dolacak

Kar yağışının başlamasıyla Türkiye'de 50'yi aşkın kayak merkezinde hazırlıklar tamamlandı. Corona virüs nedeniyle kayak merkezi otelleri de Güvenli Turizm Sertifikası ile hizmet verebilecek. 3 günlük yılbaşı tatili için Uludağ, Kartalkaya, Erciyes, Palandöken, Sarıkamış, gibi kayak merkezlerine talep patlaması yaşanıyor. Kayak merkezleri, bu yıl Rusya ve Ukrayna'dan da ciddi talep gördüğü için tur operatörleri iki ülkeye yönelik charter seferler hazırladı. 

Rockefeller Center'daki yılbaşı ağacı Covid-19 tedbirleri altında ışıklandırıldı

ABD'nin New York kentinde her yıl geleneksel olarak Rockefeller Center önüne yerleştirilen 23 metre uzunluğunda ve 12 ton ağırlığındaki yılbaşı ağacı, bu yıl yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri altında ışıklandırıldı.

Günlük vaka rekoru: ABD’de 205 binden fazla vaka tespit edildi 

Geçtiğimiz gün ABD’de corona virüs başladığından bu yana görülen en yüksek vaka rekoru kırıldı. 205 binden fazla vaka tespit edilen ülkede, 2 bin 700’den fazla kişi de hayatını kaybetti. Bununla birlikte ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri CDC direktörü Robert Redfield, Şubat ayının sonuna kadar corona virüs sebebiyle hayatını kaybeden sayısının 450 bine gelebileceğini ve bunun da ABD sağlık sisteminin çökmesine neden olacağı konusunda uyardı.

Çeyrek ve altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 3 Aralık 2020 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Gram altın 464 lira seviyelerinde işlem görüyor. Çeyrek altın 763 lira, Cumhuriyet altını 3.100 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte güncel altın fiyatları...

Ankara'da bodrumda 68 köpek bulundu: 'Ses telleri alındı' iddiası

Keçiören'deki bir binanın bodrum katında farklı cinslerde 23'ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpeklerin ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edildi. Yakalanan bir şüpheliye 12 bin 308 lira cezai işlem uygulandı.

SON DAKİKA HABERİ: Siirt Kurtalan'da 5 büyüklüğünde deprem

SON DAKİKA HABERİ: Siirt'in Kurtalan ilçesinde saat 08.45'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Deprem sonrası, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" deniildi. Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu depremle ilgili olarak "Siirt ve Kurtalan ilçe merkezinde hasar yok. Ekiplerin kırsalda araştırması sürüyor" açıklaması yaptı.

Namibya 170 fili açık artırmayla satıyor 

Yüzyılın en kötü kuraklığını yaşayan Güney Afrika ülkesi Namibya, nüfusları çok arttığı ve insan yerleşim yerlerine zarar verdiği iddiasıyla 170 vahşi fili açık artırmayla satışa çıkaracağını duyurdu. Bununla birlikte, kaçak avlanma ve ekolojik faktörlerin filleri tehdit ettiği belirtilerek, satıştaki esas amacın nesli tehlikede olan filleri korumak olduğu öne sürüldü.

Rize'de 'uğur böceği' istilası

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı 6 mahalleye uğur böcekleri dadandı. Bölge halkı, evlerin açık camlarından odalara dolan yüzlerce uğur böceğinin, bölgede bulunan arı kovanlarına da zarar verdiğini söyledi.

''Şu an Türkiye deprem açısından etkin bir dönemde''

Siirt'in Kurtalan ilçesinde saat 08.45'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. NTV canlı yayınına katılan Profesör Doktor Şerif Barış ''Şu an Türkiye deprem açısından etkin bir dönemde. Orta büyüklükteki depremlerin olduğu bir dönemde'' dedi

Adliyelere girişte HES kodu zorunluluğu

Adalet Bakanlığınca, Covid-19 tedbirleri kapsamında adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu şartı getirildi, uygulama bugün başladı.

Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu zorunluluğu

Adalet Bakanlığınca, yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadele tedbirleri kapsamında adliyelere ve istinaf mahkemelerine HES koduyla giriş yapılması şartı getirildi, uygulama bugün itibarıyla başladı.

13 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu kararıyla, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatlı oldukları gerekçesiyle 13 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı'na terör tutuklaması

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'un da aralarında bulunduğu 4 kişi "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

'Ben boksörüm' deyip gazetecinin burnunu kırdı

Bursa'da dün akşam sokağa çıkma yasağı sırasında haber yapan DHA muhabiri, yasağı ihlal ettikleri gerekçesiyle hakkında işlem yapılan bir kişinin saldırısına uğradı.

SON DAKİKA HABERİ: Siirt Kurtalan'da 5 büyüklüğünde deprem

SON DAKİKA HABERİ: Siirt'in Kurtalan ilçesinde saat 08.45'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sokağa çıkan üç gence 12 bin 250 TL ceza

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyerek otomobil ile gezintiye çıkan 3 gence 12 bin 250 TL para cezası uygulandı. Ceza yiyen gençler, "Yasaktan haberimiz yoktu, gündemi takip etmemiz lazım, Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.

Çeyrek ve altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 3 Aralık 2020 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

eyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Spot piyasada 3 Aralık 2020 anlık ve güncel çeyrek altın alış fiyatı 741,13 lira, satış fiyatı 759,65 liradan işlem görüyor. Gram altında ise alış fiyatı 462,92 lira, satış fiyatıyla 463,51 lira seviyesinde yer alıyor.

Bilim insanları 'anahtar gen'i buldu (Yaşlanmayı tersine çevirebilir)

Biyolojik yaşlanmada temel rol oynayan bir gen belirlendi. Bilim insanları bu keşif ile yaşa bağlı hastalıkların tedavi edilmesinin kolaylaşacağı iddiasında. 

Macron'dan Lübnan açıklaması: Ortak fon oluşturulacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan'ın yeniden inşası için Dünya Bankası, BM ve Avrupa Birliği'nin (AB) bir fon oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.

Nikah salonlarında yasak yoğunluğu yaşanıyor

Hafta sonunda Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çiftlerin nikahı hafta içinde kıyılıyor. Bu nedenle İstanbul'da nikah salonlarında corona virüs yoğunluğu yaşanıyor.

İlkay öğretmeni öldüren kiralık katile müebbet hapis cezası

İstanbul Pendik'te, "kendisini öldürmesi için kiralık katil olarak tuttuğunu" öne sürdüğü ilkokul öğretmeni İlkay Sivaslı'yı öldüren sanık Tanju Doğan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Doğan, İlkay öğretmen ölene kadar başında beklediğini söyledi.

Japonya'da Covid-19 aşısı ücretsiz olacak

Japonya’da Parlamento, 2021’nin ilk yarısında yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı halkın aşılanmasıyla ilgili masrafların hükümet tarafından karşılanmasını içeren yasa tasarısını kabul etti.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro: Muhalefet seçimleri kazanırsa, görevi bırakacağım

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefetin 6 Aralık'ta düzenlenecek parlamento seçimlerini kazanması haline devlet başkanlığı görevini bırakacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Koca: Adana, Samsun ve Ordu'da yüzde 100 vaka artışı var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son iki haftada İzmir ve Konya'da yüzde 50, Adana, Samsun ve Ordu'da yüzde 100 Covid-19 vaka artışı olduğunu belirterek, "Başta İzmir, Adana ve Samsun olmak üzere, bu illerimizde hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında." ifadesini kullandı.

Eski Fransa Cumhurbaşkanı d'Estaing Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdidün

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Valery Giscard d'Estaing, yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeniyle 94 yaşında hayatını kaybetti.

ABD Başkanı Trump: Seçim sistemimiz koordineli bir saldırı ve kuşatma altında

ABD Başkanı Donald Trump, "Bugüne kadar yaptığım en önemli konuşma" diyerek seçimlerde hile yapıldığı iddialarını yeniledi. Trump, "ABD Anayasası'nı ve kanunlarını korumaktan daha önemli bir görevim yok, bu yüzden şu anda koordineli bir saldırı ve kuşatma altındaki seçim sistemimizi korumaya kararlıyım." dedi.

İstanbul’da terör örgütü DAEŞ’e operasyon

İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü DAEŞ ile bağlantılı oldukları ileri sürülen şüpheliler gözaltına alındı.

Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci ABD basınında

Almanya'da Pfizer ortaklığında geliştirdikleri yeni tip Corona virüs (Covid-19) aşısıyla adlarını duyuran BioNTech'in kurucuları arasında yer alan Türk göçmenlerin çocukları Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci, ABD basınında isimlerinden söz ettirmeye devam ediyor.